Forum Trek.pl Newsy Star Trek Kosmiczna podróż Roddenberrych

Kosmiczna podróż Roddenberrych

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • Eviva
  Participant
  #4227

  Ta wiadomość pojawiła się po raz pierwszy na uroczystości ku czci Majel Barrett Roddenberry, w początkach tego miesiąca. Część popiołów Gene'a i Majel Roddenberrych zostanie wysłana daleko w kosmos. Dziś Celestis, stowarzyszenie lotów kosmicznych ku czci zmarłych, podzieliła się z TrekMovie większą ilością szczegółów ich ostatniej podróży łącznie z informacją o tym, jak fani mogą wysłać w przestrzeń swoje pożegnanie.

  [more]Kosmiczny Memoriał dla Majel i Gene'a

  Celestis, Inc., najważniejsze towarzystwo zajmujące się pożegnalnymi lotami kosmicznymi, ogłosiło dziś, że wyśle prochy twórcy Star Trek Gene'a Roddenberry'ego i jego żony, aktorki Majel Barrett Roddenberry "Pierwszej Damy Star Trek" daleko w kosmos, co będzie spełnieniem marzeń Majel Roddenberry o podróży kosmicznej wraz z mężem i partnerem w tworzeniu Star Treka. Start sondy będzie miał miejsce w 2012 roku i będzie częścią programu Celestis' Voyager Service.

  Nie pierwszy raz Celestis wyśle prochy osoby związanej ze Star Trek w kosmos. Prochy Gene'a Roddenberry'ego zostały wysłane przez Celestis podczas ich pierwszego lotu w roku 1997, razem z popiołami Timothy Leary'ego i 27 innych. Sonda z nimi została wysłana na orbitę, ale kilka lat później weszła ponownie w atmosferę. W 2007 roku Celestis wysłał pozostałości po Jamesie Doohanie w lot okołoorbitalny, a w roku 2008 część prochów Doohana poleciała na orbitę w programie Celestis, lecz ta rakieta wkrótce spadła. Jednak lot, który ma się odbyć w 2012 roku, wyśle prochy obojga Roddenberrych poza orbitę Ziemi, prawdopodobnie do miejsca, określanego jako L1 point, gdzie będą mogły zostać na wieczność.

  Dołączona grafika

  Możesz zostać częścią hołdu

  Celestis oferuje fanom Gene'a i Majel Roddenberrych szansę na wysłanie swego pożegnania razem z ich popiołami w 2012 roku. Została wydzielona część sieci, gdzie możecie napisać wiadomość z wyrazami hołdu dla zmarłych. Wszystkie te wiadomości będą wgrane na czip i wysłane w kosmos razem z prochami.

  Odwiedź stronę Celestis i zostaw wiadomość.

  Będziecie mogli również przeczytać swoją wiadomość w sieci.

   

  Zdjęcia z pogrzebu Majel

  Roddenberry.com udostępnił zdjęcia z uroczystości pogrzebowej Majel.

  Dołączona grafika

  Dołączona grafika

  Źródło: TrekMovie[/more]

  Barusz
  Participant
  #67960

  Miło, że sprawą zainteresował się także jeden z najważniejszych polskich dzienników.

  fluor
  Keymaster
Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram