Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Komiksowy Prequel BSG

Komiksowy Prequel BSG

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • Dalek
  Participant
  #4254

  Nie trzeba wcale czekać na Capricę by móc zapoznać się z fragmentem historii pierwszej wojny między Cylonami a ludźmi. Staje się to możliwe dzięki nowej komiksowej serii The Cylon War. Scenarzystami czteroczęściowej opowieści są Eric Nylund, autor znany głównie z powieści rozwijających świat gier Microsoftu Halo oraz Crimson Skies, oraz Joshua Ortega, również powiązany z Microsoftem (scenariusz do komiksów Gears of War). Autorem ilustracji jest Nigel Raynor (komiksy: Terminator 2: Infinity).

  [more]

  Eric Nylund udzielił wywiadu Scifi Wire oraz Comicbook Resources. Choć komiks to autoryzowany prequel, twórcy nie zostali wtajemniczeni przez Rona Moore'a i nie poznali nawet fragmentu historii świata Battlestar Galactica.

  Z serii dowiemy się między innymi jak Cyloni (czy raczej jeszcze roboty) "odkryli" jedynego Boga, Zobaczymy szczęśliwe życie na Caprice, zamieszkałej nie tylko przez ludzi, ale także przez ich mechanicznych towarzyszy oraz sługi. Poznamy drogę tych ostatnich do stania się samoświadomą rasą. Oprócz rozważań filozoficznych na temat natury robotów - Cylonów dostaniemy także sporo akcji. Autorzy pokazali w komiksie jak ludzie przetrwali wojnę z technologicznie bardziej zaawansowaną cybernetyczną rasą, jak powstały Battlestary oraz jak wyglądało zjednoczenie Dwunastu Kolonii.

  Głównym bohaterem będzie pochodzący z Caprici Ben Tanner, stary żołnierz walczący przeciw Cylonom, którego jednak z wrogiem łączy specjalna więź. Nie obędzie się też bez kilku podróży w jeszcze dalszą przeszłość do czasów młodości Tannera. Pojawić się mają także dwie postacie znane z serialu.[/more]

  biku1
  Participant
  #68341

  Choć komiks to autoryzowany prequel, twórcy nie zostali wtajemniczeni przez Rona Moore'a i nie poznali nawet fragmentu historii świata Battlestar Galactica.

  To akurat jakby chcieli to by poznali bo jak dobrze pamiętam w grudniu na tej stronie była umieszczona spora część scenariusza do Capriki. I zgadzała się dokładnie z tym co widać w promocyjnym klipie.

  W każdym razie cała reszta to już na pewno nie okres początkowy tego przyszłego serialu tylko już czasy późniejsze czyli sam okres wojny na co wskazuje nam tytuł tej serii komiksowej.

  I. Thorne
  Participant
  #68343

  Tylko nie mówcie, że wyda to to samo wydawnictwo co prequel Star Treka i Terminatora: Salvation.

  Gosiek
  Participant
  #68344

  Nie, tym razem wybór padł na inne wydawnictwo - Dynamite Entertainment, które już kilka komiksów osadzonych w świecie BSG wypuściło. Listę tytułów można sobie zobaczyć tutaj.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram