Forum Trek.pl Newsy Nauka i Technologia Komety w Cosmos: A Spacetime Odyssey

Komety w Cosmos: A Spacetime Odyssey

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • kotek
  Participant
  #7809

  Kolejny odcinek Cosmos: A Spacetime Odyssey został poświęcony kometom. Komety od zarania dziejów wzbudzały lęk i fascynację jak żadne inne ciała niebieskie. Na "niezmiennym" nieboskłonie ich pojawienie się zawsze wzbudzało emocje. Pamiętacie ubiegłoroczne nadzieje i oczekiwania na "kometę stulecia"? W tym odcinku przyglądamy się kometom dokładniej: czym są? Skąd pochodzą? I dlaczego są tak piękne?

  Dołączona grafika

  Wszyscy słyszeliśmy o Komecie Halley'a. Neil deGrasse Tyson zabiera nas na kolejną zapierającą dech w piersiach wycieczkę w pobliże zbliżającej się do słońca Komety. Ciekawe kto z was miał szansę ją zobaczyć? Pamiętacie, w którym roku się pojawiła ostatnio?

  W dalszej części Neil wydaje mi się być bardziej historykiem niż fizykiem. Czy wiedzieliście, że Edmond Halley, Isaac Newton i Robiert Hooke ze sobą pracowali? Nie sądziłam, że można tak ciekawie opowiadać historie ludzi, którzy dokonali wielkich odkryć. Polecam!

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram