Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Newsy Star Trek Online Kolejny Federacyjny okręt z STO - Klasa Discovery

Kolejny Federacyjny okręt z STO - Klasa Discovery

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 23 total)
 • Author
  Posts
 • Coen
  Participant
  #5016

  Na stronie głównej nadchodzącej trekowej gry MMO pojawił się opis kolejnego federacyjnego okrętu. Jego tłumaczenie znajdziecie poniżej:

  [more]

  Dołączona grafika

  Wymiary:

  Długość: 355 metrów

  Szerokość: 135 metrów

  Wysokość: 80 metrów (ustawienie przestrzenne)/64 metry (ustawienie Warp)

  Masa: 715 000 ton metrycznych

  Osiągi:

  Prędkość przelotowa: warp 8

  Prędkość maksymalna: warp 9.995

  Systemy ofensywne:

  Przednie i tylne pasy fazerów typu X

  Przednie i tylne wyrzutnie torped

  Systemy defensywne:

  Zaawansowana czasza deflektora

  Poprawione czujniki i SKO

  Wzmocnione generatory osłon

  Wzmocniony, trytanowy kadłub

  Dalekodystansowy okręt naukowy, wprowadzony w 2400

  Klasa Intrepid dowiodła swojej skuteczności w dalekosiężnych misjach podczas pobytu U.S.S. Voyagera w kwadrancie Delta. Voyager skutecznie pokonał 70 000 lat świetlnych bez żadnego dostępu do placówek i zapasów Federacji. Jego sukces uczynił z Intrepida wzorowy standard dla okrętów badających daleką przestrzeń.

  Projektanci z Utopia Planitia zainspirowani Voyagerem zebrali się aby poprawić Intrepida najnowocześniejszymi technologiami i teoriami projektowymi Federacji. Klasa Discovery, razem z innymi z tego typoszeregu klasami Intrepid i Cochrane wyjątkowo nadaje się do dalekosiężnych misji badawczych bez wsparcia czy zaopatrzenie z Federacji, ale jest również świetnie wyposażona, aby pełnić rolę wsparcia floty lub patrolowca.

  Dołączona grafika

  Stworzona głównie do celów badawczych klasa Discovery posiada rozbudowane zaplecze naukowo jak i laboratoria, wraz z dodatkowymi stanowiskami dla oficerów naukowych na mostku. Jej laboratoria są zaprojektowane tak, aby umożliwić załodze zamrożenie eksperymentów podczas niebezpieczeństwa, co pozwoli zachować kluczowe dane nawet w razie wypadku.

  Dla maksymalnej wydajności silników zachowano z klasy Intrepid pylony o zmiennej geometrii, ulepszając je, dzięki czemu tracą o 7% mniej energii niż w innych okrętach o podobnym rozmiarze. Discovery posiada również skrzydła warp, które rozkładają się podczas konfiguracji lotu w warp. Skrzydła te są zaprojektowany tak, aby zwiększyć stabilność lotu przy wysokich prędkościach warp albo korzystania z kanałów transwarp. Zespoły badawcze dokonają długoterminowych obserwacji skrzydeł nim zapadnie decyzja, czy uwzględniać je w innych projektach okrętów.

  Dołączona grafika

  W walce Discovery nie posiada siły ognia eskortowców, ma jednak przewagę technologiczną nad wszystkimi z wyjątkiem najlepiej wyposażonych przeciwników. Jej sensory to prawdziwe dzieła sztuki, zdolne rozpoznawać słabości w statkach przeciwników, lokalizować i śledzić wraże jednostki, a nawet wykrywać niektóre zakamuflowane okręty. Zaawansowany SKO pozwala szybko namierzać wroga, co czyni go idealnym do walki z małymi, zwrotnymi celami. Świetnie sobie również radzi z namierzaniem konkretnych podsystemów, pozwalając Discovery szybko zniszczyć przeciwnikowi osłony lub silniki. Poprawione emitery wiązki holowniczej umożliwiają osadzenie przeciwnika w miejscu, pozwalając na bardziej skoordynowane ataki, a czasza deflektora może zostać zrekonfigurowana, aby wspomóc sojusznicze okręty przez transfer energii lub wzmocnienie osłon. Można jej nawet użyć aby zerwać wiązkę holowniczą używaną przez inny statek.

  Dołączona grafika

  Zaawansowane standardy technologiczne Discovery zawiera również holoemitery dla fotonowej załogi, poprawione czujniki nawigacyjne, nową konfiguracje komory dwulitu pozwalającej na krótkotrwałe używanie nawet uszkodzonych kryształów dopóki nie zdobędzie się nowych oraz laboratorium astrometryczne.

  "Wzięliśmy wszystko co działało w klasie Intrepid i poprawiliśmy to" powiedział komandor Jacob Kurtz, główny projektant klasy Discovery. "Te okręty będą przodownikami federacyjnej eksploracji kosmosu w nadchodzących latach."

  Źródło: Oficjalna strona STO

  Czyli podsumowując stosunek okrętów między Gwiezdną Flotą a Siłami Obronnymi to 6 do 2. Przy czym okręty federacyjne to wszystko nówki spod igły, a u Klingonów połowa to odmalowany złom...[/more]

  Lo'Rel
  Participant
  #78508

  O matko co to jest za parszywe straszydło??? Profanacja Intrepida!

  Flashbones
  Participant
  #78514

  Strasznie brzydki, koszmarny wygląd w porównaniu do Voyagera.

  Infango
  Participant
  #78516

  Voyager był ładny a to coś wygląda strasznie !

  Jamjumetley
  Participant
  #78525

  Mimo, że ma coś z Voyagera, jest mało estetyczny. Zamiast wymyślać ciągle nowe okręty trzymaliby się lepiej tych starych - dobrze znanych. Rozumiem jeden, góra dwie nówki, ale już przesadzają. Intrepid w zupełności by wystarczył...

  fluor
  Keymaster
  #78528

  Bez przesady, mówimy o skoku 30 lat naprzód, dlaczego ma nie być nowych konstrukcji?

  Lo'Rel
  Participant
  #78530

  Widać te 30 lat później nie istnieje coś takiego jak poczucie estetyki. Ten okręt wygląda jak koszmarny żart.

  Krusty
  Participant
  #78536

  Widać te 30 lat później nie istnieje coś takiego jak poczucie estetyki. Ten okręt wygląda jak koszmarny żart.

  To się nazywa ekonomia. federacyjne statki mają wiele wspólnych części nazwijmy je klockami z których się je składa, dobrze że autorzy się tego trzymają.

  Lo'Rel
  Participant
  #78538

  Szkoda, że nie biorą pod uwagę, że w fikcyjnym świecie sci-fi, czy to na ekranie tv czy monitora, okręty powinny jeszcze jakoś wyglądać, niekoniecznie jak wymiot.

  cinus
  Participant
  #78539

  nie wiem co wam się w tym statku nie podoba, dla mnie jest dużo lepszy od 'topornego' intrepida.

  Lo'Rel
  Participant
  #78541

  Intrepid jest toporny??? Nie bardzo wiem z której strony...

  Zarathos
  Participant
  #78542

  Z każdej. Jeden z brzydszych okrętów w Treku. Inna sprawa, że urodą nic nie dorówna Constitution czy K'T'Indze z ST:I. Ale i tak Intrepid i Intrepido-pochodne są paskudne.

  Jamjumetley
  Participant
  #78547

  Z każdej. Jeden z brzydszych okrętów w Treku. Inna sprawa, że urodą nic nie dorówna Constitution czy K'T'Indze z ST:I. Ale i tak Intrepid i Intrepido-pochodne są paskudne.

  Intrepid jest moim zdaniem ładnym i zgrabnym okrętem. Przyznam, że też coraz bardziej doceniam Constitution (ale refit). Mimo to Galaxy dla mnie najpiękniejsza 🙂

  Silver Phoenix
  Participant
  #78556

  Hehe, nowa klasa wygląda jak część "Frankenstein Fleet" 😀

  Paskudztwo. Zupełnie, jakby w XXV wieku też byli polscy blacharze, tylko zamiast volkswagenów i audi robili z wiat przystanków właśnie coś takiego... Intrepid na szpachli, jak rany.

  Czyli podsumowując stosunek okrętów między Gwiezdną Flotą a Siłami Obronnymi to 6 do 2. Przy czym okręty federacyjne to wszystko nówki spod igły, a u Klingonów połowa to odmalowany złom...

  Ale przynajmniej da się na klingońskie bez obrzydzenia patrzeć. Jak nie mam zwyczaju sądzić książki po okładce, tak w tym wypadku...

  Ciekawe, czy kapitanem będzie nowa wersja Janeway, o "urodzie" odpowiedniej do wyglądu okrętu...

  zdarom
  Participant
  #78558

  W ogóle was nie rozumiem. Rzuciliście się na tego Discovery a jest o wiele ładniejszy od Voyagera. Po prostu przywykliście do starego Intrepid'a i boicie się czegoś nowego.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 23 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram