Forum Trek.pl Newsy Nauka i Technologia Kolejne kosmiczne mocarstwo?

Kolejne kosmiczne mocarstwo?

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Posts
 • Anonymous
  Guest
  #4090

  Dziś o godzinie 2.50 naszego czasu Indie wystrzeliły swoją pierwszą sondę kosmiczną o nazwie Chandrayaan-1 (statek księżycowy). Sonda zbudowana przez Indian Space Research Organization jest pierwszym obiektem ISRO wysłanym w w celu przybliżenia Indii do załogowego lotu na Księżyc. Sonda ma przez 2 lata badać Srebrny glob z jego orbity i jest wyposażona w 11 różnych instrumentów badawczych. Pierwszy Indyjski lot załogowy ma się odbyć w 2014 roku.

  Indyjski ośrodek kosmiczny zlokalizowany jest na południu kraju.

  Oczywiście jest to odpowiedź na Chińskie badania kosmosu oraz niedawny lot załogowy z powodzeniem przeprowadzony przez Państwo Środka.

  Za Rzeczpospolitą

  Khada'r Verys
  Participant
  #64453

  To jest świetna wiadomość, teraz czas by Europa uczyniła coś konkretnego i wyprzedziła hindusów w jakimś załogowym locie, chociaz to raczej nierealne !!!

  zdarom
  Participant
  #64456

  Niech się ścigają w kierunku gwiazd to może coś dobrego z tego wyjdzie --> First Contact (nieważne z kim byle pokojowo)

  Lo'Rel
  Participant
  #64466

  Chiny - Indie. Rywalizacja zawsze służy rozwojowi, gdyby nie zimna woja i pęd by udowadniać sobie nawzajem własną wyższość, prawdopodobnie nie osiągnęlibyśmy takiego rozwoju w przemyśle kosmicznym. Powody i specyfika Zimnej Wojny to osobna sprawa. Ciekawe kiedy Europa weźmie się poważnie za podbój kosmosu...

  Silver Phoenix
  Participant
  #64476

  Jak ją Chiny podbiją/wykupią. W przeciwnym razie będzie to trwało i trwało... I trwało. IMO im więcej państw jest zaangażowanych w jeden projekt, tym dłużej się on ciągnie.

  Anonymous
  Guest
  #64486

  Co dobrze ilustruje ciągnąca się w nieskończonośc budowa ALFY. A miała być skończona 8 lat temu :>. Ale zdaje się, że zarzucili projekt. Może wreszcie ktoś wpadnie na pomysł zbudowania czegoś według teoretycznego modelu Ciołkowskiego. Przynajmniej wtedy grawitacje by była na takiej stacji. No ale jesli już ktokolwiek miałby to robić to pewnie Chińczycy, bo mogą to zrobić najtaniej i najszybciej co wykazali przy budowie obiektów na olimpiadę.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram