Forum Trek.pl Newsy Nauka i Technologia Kepler spełnia pokładane w nim nadzieje

Kepler spełnia pokładane w nim nadzieje

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • BeneGesserit
  Participant
  #4870

  Pojawiły się już pierwsze wyniki z orbitującej sondy Keplera, które wg słów Sary Seager, planetologa z MIT, dowodzą, iż teleskop nie będzie miał problemów z wykryciem 'obcych Ziem', planet o podobnych rozmiarach do naszej planety.

  [more]Wczoraj na konferencji prasowej NASA Seager wypowiedziała się na temat znaczenia wyników analizy danych, jakie uzyskano od czasu uruchomienia Keplera na początku marca: "To pasjonujące czasy dla planet pozasłonecznych, ponieważ po raz pierwszy astronomowie otrzymują wystarczającą ilość danych, by móc odpowiedzieć na podstawowe pytania o skład planet krążących wokół innych gwiazd oraz to, jak ma się on do składu planet naszego układu."

  Teleskop Keplera zaprojektowany został do ciągłej obserwacji obszaru zawierającego 100 tys. gwiazd i rejestracji nieznacznych spadków jasności ich światła, gdy przed gwiazdą przechodzi planeta. Uzyskane dotąd dane dostarczyły m.in. pomiarów termicznych krzywych fazowych 'gorących Jowiszów', planet o rozmiarach porównywalnych do Jowisza, usytuowanych tak blisko swych gwiazd, że są one silnie ogrzewane przez promieniowanie gwiazdy. Wyniki te pochodzą z okresu zaledwie 10 dni, a czas pracy Keplera przewidywany jest na 3,5 roku. Przyszłych danych będzie więc dość, by poznać szczegółowy charakter tych oraz wielu innych planet.

  Źródło: ScienceDaily[/more]

  Romek 63
  Participant
  #76240

  Jednym słowem, poszukiwania obcych cywilizacji czas zacząć ! 😛

  http://www.kosmonauta.net/index.php?option...s&Itemid=86

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram