Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Kapitan Kirk rozmawia z astronautą na pokładzie ISS

Kapitan Kirk rozmawia z astronautą na pokładzie ISS

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #7217

  Podziękowanie dla serwisu kosmonauta.net za przekazanie treści.

  William Shatner – kapitan Kirk z serialu i filmów „Star Trek” odbył 7 lutego 2013 roku rozmowę z astronautą Chrisem Hadfield'em – astronautą na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

  [more]Od dekad kanadyjski aktor William Shatner jest kojarzony z postacią kapitana Kirka z serialu i filmów serii „Star Trek”. Z tego powodu William Shatner jest często zapraszany do różnych wydarzeń o charakterze „kosmicznym”. Siódmego lutego William Shatner odbył kilkunastominutową rozmowę z kanadyjskim astronautą Chrisem Hadfield'em, który obecnie przebywa na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

  Poniższe nagranie prezentuje rozmowę „kapitana Kirka” z astronautą na pokładzie ISS. W momencie rozmowy Chris Hadfield znajdował się wewnątrz japońskiego modułu Kibo a William Shatner w centrum kontroli misji w Houston. W trakcie rozmowy padły pytania m.in. o ryzyko lotów kosmicznych, proces treningu do misji na ISS i o przyszłość - o wyprawę na Marsa.

  Rozmowy pomiędzy astronautami na pokładzie ISS a Ziemią dla różnych celów (informacyjnych, edukacyjnych, wywiady, nauka) są dość częste i możliwe także spoza USA. 31 grudnia 2011 roku z Gdańska odbyła się sesja łączności ARISS z astronautami na pokładzie Stacji. Łącznie udało się uzyskać odpowiedzi na dziewięć pytań.

  Źródło: kosmonauta.net[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram