Forum Trek.pl Newsy Star Wars John Williams wróci do Gwiezdnych Wojen

John Williams wróci do Gwiezdnych Wojen

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #7370

  Odkąd okazało się, że reżyserem kolejnego epizodu Gwiezdnych Wojen będzie J. J. Abrams, fani martwili się o kilka rzeczy. Jedną z nich była muzyka. Chyba wszyscy obawialiśmy się, że - tak jak w przypadku Star Treka - Abrams zaangażuje Michaela Giacchino, z którym pracuje już od lat. Możemy jednak odetchnąć z ulgą.

  Na Berlińskiej konferencji prasowej promującej Star Trek Into Darkness Abrams dość pewnie wyrażał się, że to John Williams zajmie się muzyką w nowym filmie. Pytanie brzmi jednak, czy Williams się zgodzi? Kompozytor, mając już 81 lat, nie tworzy tyle, co dawniej. Nie przeszkodziło mu to w zdobyciu nominacji do Oscara w zeszłym roku, ale czy będzie w formie na Epizod VII? Oby Moc z nim była.

  Źródło: AirlockAlpha

  Jamjumetley
  Participant
  #112205

  Chyba wszyscy obawialiśmy się, że - tak jak w przypadku Star Treka - Abrams zaangażuje Michaela Giacchino, z którym pracuje już od lat.

  Akurat Giacchino jest dziś jednym z niewielu kompozytorów, których muzykę da się z przyjemnością słuchać. Jeżeli chodzi o Williamsa - ikona, ale ostatnie lata to nie ta sama jakość co kiedyś. Nic dziwnego, bo ma w końcu swoje lata.

  Diabeu
  Participant
  #112209

  Lepiej niech zostawią zwapniałego Williamsa w spokoju i faktycznie Giaccino zrobi OST.

  Silver Phoenix
  Participant
  #112212

  Zwapniały czy nie - IMO Wiliams po prostu "czuje" Star Wars. To słychać zarówno w marszu imperialnym jak i całkowicie odmiennym "Duel of the Fates". A podkład dźwiękowy pod ucieczkę Millenium Falcona z Gwiazdy Śmierci (IV epizod)? Genialny.Niech robi.

  Jamjumetley
  Participant
  #112213

  Pewnie - niech już robi aby zachować ciągłość. Chodziło mi jedynie o to, że nie byłoby tragedii, gdyby to Giacchino napisał.

  Piotr
  Keymaster
  #112216

  Dla mnie by była. W Star Trek 2009 ja "słyszę" Losta. Nie jest to przyjemne wrażenie - mimo że OST jako całość uważam za dobry.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram