Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Newsy Star Trek Online Infogrames przejmuje Cryptic Studios

Infogrames przejmuje Cryptic Studios

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • fluor
  Keymaster
  #4154

  Infogrames Entertainment, właściciel Atari, ogłosiło dzisiaj, że doszło do porozumienia w sprawie całkowitego przejęcia Cryptic Studios, jednego z wiodących światowych twórców, wydawców i administratorów gier MMO (sieciowa gra dla wielu graczy).

  [more]Decyzja dotyczy firmowych numerów IP, wszystkich narzędzi, technologii, projektów, pracowników i kierownictwa. Jest to decydujący krok dla Atari, którego zamierza zostać liderem w dziedzinie tworzenia i publikowania gier sieciowych.

  Cryptic pracuje obecnie nad trzema różnymi projektami na PC i konsole nowej generacji, które ukończy - według planów - w ciągu kolejnych trzech lat. "Champions Online" zostanie wydany w 2009 r., a "Star Trek Online" w 2010 r. Trzeci tytuł zostanie ogłoszony w najbliższej przyszłości.

  Mieszcząca się w Los Gatos w Kalifornii firma została założona w 2000 r. i udowodniła już swoją siłę w branży ("City of Heroes" i "City of Villains" zostały sprzedane NCSoft), generując przez ten czas ponad 100 milionów dolarów wpływów i przeszło 180 tysięcy użytkowników.

  Cryptic jest prowadzone przez bardzo doświadczone kierownictwo, które podziela wizję Atari na gry sieciowe i zdecydowało się połączyć siły. Cryptic zatrudnia około 150 specjalistów z różnych dziedzin. Wpływy Cryptic z roku podatkowego kończącego się w czerwcu 2008 r. wyniosły 17 milionów dolarów.

  Atari skorzysta z potężnego silnika (oprogramowania) należącego do Cryptic, uniwersalnych narzędzi programistycznych i sieciowej struktury serwera, aby dostarczać wysoko efektywne pod względem produkcyjnym i unikalne gry o wysokiej jakości w cyklach 18-24 miesięcznych. Atari dostanie także doskonałe narzędzia do zaawansowanej obsługi klientów i zarządzania systemem kont.

  David Gardner, dyrektor generalny Infogrames powiedział: "Pozyskanie Cryptic Studios da Infogrames nadzwyczajnie twórczą organizację z udowodnioną ścieżką sukcesów w szybko rozwijającej się branży gier MMO. Sukces Cryptica polega na wykorzystaniu najnowszych technologii i doświadczonemu kierownictwu. Jestem pod wrażeniem narzędzi i technologii, jakie stworzył Cryptic, by zmniejszyć koszty tworzenia gier MMO. Tworzenie całkiem nowych światów i ciekawych interakcji może być bardzo pracochłonne, ale z użyciem wypróbowanych aplikacji Cryptica zmniejszymy średnie koszty produkcji o połowę. Właśnie taką spółkę chcieliśmy nabyć, żeby zbudować Atari XXI-wieku."

  "Mamy wspólną wizję z kierownictwem Atari." - twierdzi John Needham, dyrektor generalny Cryptic Studios. - "Z naszymi zdolnościami w dziedzinie tworzenia gier i technologii platform sieciowych jesteśmy podekscytowani możliwościami, jakie daje nam sojusz z Atari. Moim zadaniem jest tak wspomagać rozwój Atari, by osiągnęło wiodącą pozycję producenta gier sieciowych i nie mogę się doczekać dołączenia do tego zespołu.

  Źródło: Star Trek Online[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram