Forum Trek.pl Newsy Star Wars Hologram jak w Gwiezdnych Wojnach

Hologram jak w Gwiezdnych Wojnach

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • Cross
  Keymaster
  #4112

  4 listopada 2008 roku na ekranach amerykańskich telewizorów pojawił się trójwymiarowy obraz Jessiki Yellin - korespondentki CNN z Chicago rozmawiającej z Wolfem Blitzerem. Moment pojawienia się postaci był niewątpliwie inspirowany filmami SF. Obraz przekazywany na odległość kilku tysięcy kilometrów nie był idealny wizualnie i dźwiękowo, jednak sam efekt robił duże wrażenie.

  Do obejrzenia: link

  Źródło

  Cross
  Keymaster
  #64759

  4 listopada - jak donosiły media na całym świecie - nastąpił technologiczny przełom w telewizji . Oto stacja CNN w swoim studiu wyborczym po raz pierwszy zaprezentowała hologramy! Obraz korespondentów w trójwymiarze znalazł się w głównym studiu, z którego prowadzony był program w wyborczą noc. "Już wkrótce wszystkie wiadomości będą realizowane w ten sposób" cieszył się prezes CNN John Klein. "Łączę się z tobą za pomocą hologramu" mówił do swojej koleżanki prowadzący studio wyborcze. Wszystko fajnie, tyle tylko, że to wcale nie były hologramy!

  Nawet PAP podał informację, że w CNN zaprezentowano hologramy:

  Amerykańska stacja telewizyjna CNN w czasie wieczoru wyborczego wykorzystała nowoczesną technologię holograficzną, podobną do tej z filmu "Gwiezdne Wojny" George'a Lucasa.

  CNN mówi o unikalnej technice. Dzięki niej obraz nadającej z Chicago reporterki Jessiki Yellin pojawia się w głównym studiu stacji obok prowadzącego wieczór Wolfa Blitzera. Rozjaśnione kontury Yellin przypominają holograficzny wizerunek księżniczki Lei z filmowej gwiezdnej sagi.

  Trzeba przyznać, że robiło wrażenie. Szkopuł w tym, że CNN trochę nakłamało, puszczając w świat informację, że to, co miliony ludzi widziało w studiu było w istocie hologramami. Kanadyjska stacja CBC jako pierwsza podała informację, że dziennikarz CNN nie mówił do trójwymiarowego wizerunku w studiu, tylko do pustej przestrzeni.

  O tym, że rzeczone hologramy nie były prawdziwymi hologramami przekonany jest profesor Hans Jurgen Kreuzer, zajmujący się tą technologią na kanadyjskim Uniwersytecie Dalhousie.

  Według Kreuzera były to tomogramy, które są po prostu obrazami uchwyconymi przez kamery znajdujące się dookoła osoby, a następnie komputerowo przetworzone i wyświetlone na ekranie. Hologramy to z kolei obrazy, które wyświetlane są bezpośrednio w przestrzeni. Według słów Kreuzera technologia pozostaje niewiele w tyle od tego o co chodziło stacji CNN. Nie mniej jednak stacja grubo przesadziła informując widzów, że umie dokonać czegoś nad czym wciąż pracują setki naukowców.

  Nikt ze stacji CNN nie odniósł się do rewelacji stacji CBC. Byłby wstyd, gdyby okazały się prawdą.

  Jeśli się potwierdzi, temat można usunąć...

  Lo'Rel
  Participant
  #64766

  Tak też właśnie podejrzewałem, że gość nie widział do kogo mówi.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram