Forum Trek.pl Newsy Wydarzenia Fani zdecydowani ocalić Atlantis

Fani zdecydowani ocalić Atlantis

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • cinus
  Participant
  #4047

  Wszystko wskazuje na to, że fani SGA nie pozwolą odejść serialowi bez walki. Od czasu potwierdzenia się informacji o anulowaniu produkcji (bazowo serial ma zostać zmieniony na serię filmów telewizyjnych), fani z całego świata podpisują się pod internetowymi petycjami, listami, a nawet organizują protest (miał miejsce 12 września) przed siedzibą The Bridge Studios w Vancouver, miejscu produkcji Atlantis.

  [more]Portal GateWorld przeżywa prawdziwe oblężenie, na jego forum możemy znaleźć setki niezadowolonych osób. Wielu ludzi wyraża swoje niezadowolenie zwłaszcza z powodu, iż główną podstawą do anulowania SGA ma być stworzenie nowego serialu z młodszą obsadą (Stargate: Universe).

  Na dzień dzisiejszy pod petycją mającą na celu ocalenie SGA podpisało się już ponad 18,000 osób. Ponadto, prężnie działają dwie strony mające ten sam cel: Save-TheLostCity.com oraz SOSGA.net.

  Wiadomo powszechnie, że anulowanie Atlantis było wspólną decyzją studia, twórców show oraz sieci(SCI FI Channel), podczas gdy załoga, scenarzyści oraz aktorzy chcieli kontynuować produkcję.

  Dotychczas akcje fanów miały różne skutki. Żeby nie szukać daleko, niedawno mieliśmy do czynienia z masową akcją mającą na celu 'uratowanie' Jericho. Przyniosła ona skutek, dając kolejny, siedmioodcinkowy sezon. Potem jednak serial został ponownie zawieszony. W 1968 roku protest wielbicieli Star Treka doprowadził do powstanie trzeciego sezonu serialu.

  Dziś jednak definicja anulowania serialu zmienia się - Atlantis bowiem ma przecież być kontynuowane, tyle tylko, że w ramach filmów, nie zaś odcinków. MGM i SCI FI twierdzą, że była to decyzja strategiczna - bowiem lepiej zmienić charakter Atlantis teraz, gdy wciąż wiedzie mu się dobrze, niż czekać na jego powolny upadek, co miało miejsce z SG-1.

  W ten sposób 'wilk ma być syty, a owca cała', lecz jak się okazuje, nie do końca. Fani twierdzą bowiem, że decyzja ta oparta jest jedynie na względach finansowych. Niestety, została ona podjęta dosyć późno, dlatego ciężko będzie w sezonie piątym rozwiązać wiele wątków, które niewątpliwie potrzebują rozwikłania. Wielu spodziewa się zatem zakończenia serii, podczas gdy znaczna część problemów galaktyki Pegaza wciąż będzie obecna lub, co gorsze, wszystkie zostaną rozwiązane w sposób niezwykle zwięzły, na co Atlantis ma nie zasługiwać.

  Czy wysiłki publiki przyniosą jakiś skutek, przekonamy się niebawem.

  Informacja zaczerpnięta z portalu GateWorld.[/more]

  I. Thorne
  Participant
  #62796

  Podpisałem, choc po smierci Weir serial stracił częściowo swój klimacik.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram