Forum Trek.pl Newsy Nauka i Technologia Ekspedycja 'pierwszych razów'

Ekspedycja 'pierwszych razów'

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • BeneGesserit
  Participant
  #4673

  W środę z kosmodromu Bajkonur wystartował w kierunku ISS (International Space Station) Soyuz TMA-15 w misji Expedition 20. Jest to pierwsza misja, w której udział bierze wszystkie pięć międzynarodowych agencji kosmicznych ? NASA, Roskosmos, JAXA, ESA (European Space Agency) i CSA (Canadian Space Agency). Statek kosmiczny dostarczy na ISS trzech nowych członków załogi, wynikiem czego po raz pierwszy liczba personelu stacji zwiększy się do sześciu osób. Również po raz pierwszy dowódcą stacji zostanie europejczyk - Belg, Frank de Winne.

  [more]Dokowanie Soyuza do ISS planowane jest na piątek. Powiększona załoga będzie testowała najnowsze, w pełni skomputeryzowane, rosyjskie skafandry oraz nowy sprzęt, w tym system recyclingu moczu do wody pitnej. Zadanie obejmie eksperymenty techniczne i naukowe, jak również testy medyczne. Załoga zajmie się także badaniami słońca i wszechświata.

  Źródło: NewsDaily[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram