Forum Trek.pl Newsy Star Trek Ekipa "Star Trek: Phase II" wykorzysta zaginiony 45 lat temu scenariusz

Ekipa "Star Trek: Phase II" wykorzysta zaginiony 45 lat temu scenariusz

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Eviva
  Participant
  #6676

  W tym tygodni znany autor sci-fi, Norman Spinrad (scenarzysta odcinka TOS Doomsday Machine) udostępnił na Amazon.com PDF z fotokopią swego "zaginionego skryptu". Chodzi o scenariusz niezrealizowanego odcinka TOS He walked among us. Wyzwania podjęła się ekipa fanserialu Star Trek: Phase II - 45 lat po napisaniu scenariusz zostanie wreszcie sfilmowany.[more]

  W 1967 roku Spinrad sam zablokował możliwość sfilmowania swego drugiego trekowego scenariusza. Stało się tak wskutek konfliktu z producentem TOS, Gene'm Coonem. Po tym, jak Coon przerobił skrypt wedle własnego uznania, Spinrad nie chciał, by został on zrealizowany i przekonał Roddenberry'ego, by go odrzucił. Teraz, po 45 latach, Spinrad odkrył istnienie kopii oryginalnego scenariusza.

  Wczoraj ze Spinradem skontaktowała się ekipa fanserialu Star Trek Phase II. Gwiazda i jednocześnie producent serialu James Cawley dogadał się ze Spinradem w sprawie praw do scenariusza. Spinrad ujawnił reporterowi TrekMovie, że Cawley zaproponował mu też możliwość reżyserowania odcinka, co pisarz zaakceptował. Po raz pierwszy Spinrad będzie miał okazję podjąć się takiej pracy, choć pracował już dla filmu i telewizji. Zdjęcia do He Walked Among Us rozpoczną się we wrześniu.

  Jeśli chodzi o Star Trek: Phase II, następny w kolejce do emisji jest odcinek The Child, nakręcony według oryginalnego skryptu Roddenberry'ego. Oto jego trailer.

  Źródło: TrekMovie[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram