Forum Trek.pl Newsy Wydarzenia Dni Jakuba Wędrowycza

Dni Jakuba Wędrowycza

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • fluor
  Keymaster
  #6837

  Informacja prasowa

  Z przyjemnością możemy ogłosić, że duchowy patron naszego konwentu zaszczyci nas swoją obecnością. Andrzej Pilipiuk pojawi się w Wojsławicach razem z nami! Twórca postaci Jakuba Wędrowycza spotka się z czytelnikami na spotkaniu autorskim połączonym z premierą zbioru opowiadań, "Szewc z Lichtenrade".

  [more]W dodatku nasz ulubiony pisarz opowie o Wojsławicach, miasteczku, które stało się miejscem niesamowitych przygód Egzorcysty Amatora. Przedstawi nam historię, a także zdjęcia niezwykłej mieściny. Albumy z fotografiami będzie można kupić.

  Dołączona grafika

  Na deser autor zaprezentuje prelekcje o Stanisławie Szukalskim: "Stanisław Szukalski geniusz, wizjoner, uczony, szaleniec i heretyk".

  "W swych poszukiwaniach artystycznych i naukowych dotarł daleko poza granice zdrowego rozsądku. Posągowi Kopernika dał własną twarz, Mussoliniego wyrzeźbił jako wilczycę kapitolińską, pomnik Mickiewicza zaprojektował w stylu azteckim, a Jana Pawła II - w dowód ogromnego szacunku - przedstawił jako nagiego kulturystę z cepem.

  Budował Nową Polskę nie bacząc na protesty tej już istniejącej. Chciał przebudowy Wawelu, umieszczenia w Smoczej Jamie świątyni ducha narodu z posągiem Kopernika-Światowida. Domagał się likwidacji uczelni i sprzedaży gmachu krakowskiej ASP, szalał, warcholił, wydawał książki, odezwy i gazety, tworzył monumentalne dzieła w pełni zrozumiałe tylko dla niego.

  Rzucił wyzwanie sanacji, faszystom, nazistom i komunistom i był przez te cztery siły solidarnie zwalczany.

  Na wygnaniu w USA by udowodnić pochodzenie Polaków z Wyspy Wielkanocnej. Napisał 27 tomowe dzieło ilustrowane 15 tysiącami szkiców oraz wyjawił światu straszliwy spisek jeti-nsynów - okupujących nas małpoludów.

  Śmierć nie ugasiła niespokojnego płomienia jego duszy. Choć martwy, skremowany i pogrzebany na Wyspie Wielkanocnej, popłynął jeszcze w rejs na Titanicu.?"

  W planach również wieczorny pokaz filmów off-owych!

  Wypatrujcie dalszych wieści!

  Dołączona grafika

  Źródło: informacja prasowa[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram