Forum Trek.pl Newsy Fantastyka David Eick - ostatni wywiad przed końcem BSG

David Eick - ostatni wywiad przed końcem BSG

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #4420

  Producent wykonawczy Battlestar Galactica, David Eick w wywiadzie udzielonym dla SCI FI Wire stwierdził, że ten serial był najlepszym wydarzeniem, jakiego można doświadczyć w życiu, będąc twórcą.

  [more]"To jest wszystko, czego można sobie życzyć w karierze. Nie może być dużo lepiej. Mówiliśmy to sobie od dawna - to najlepsza rzecz, jakiej każdy z nas doświadczy jako twórca, jaka nam się przytrafi w karierze." powiedział Eick. Opowiadał też, że niezwykle trudno było stworzyć finał tak, żeby go nie zepsuć. Żartował nawet "Presja była ogromna. Sądzę, że reżyser odcinka, Michael Rymer, pod koniec chodził z naładowanym pistoletem w kieszeni i był gotowy wystrzelać otaczających go ludzi. Tak trudno było zachować spójność tego wszystkiego, co miał przedstawiać finał." Zakończenie nie było łatwe również dla aktorów - "Wszystko, co zobaczycie, łzy i pożegnania, kręciliśmy w dużej części chronologicznie, więc zobaczycie prawdziwe emocje. Nie zagrane."

  Eick mówi też, iż ma nadzieję, że serialowi udało się zmienić oblicze science fiction. Nigdy nie miał on być tylko ucieczką od rzeczywistości, miał zawierać, jak twierdzi "metaforyczny rezonans. Miał nas nauczyć czegoś o naszej kulturze i naszych czasach."

  Oczywiście nie obyło się bez pytań o Capricę. Zdaniem Eicka nowy serial będzie równie niezwykły jak BSG, jednak nie należy oczekiwać podobieństw między nimi. Battlestar to scifi oparte na akcji i statkach kosmicznych, a Caprica ma reprezentować fantastykę zajmującą się wizją przyszłości i jej problemów.

  Źródło: SCI FI Wire[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram