Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Data premiery "Niewidzialnej Korony" Cherezińskiej

Data premiery "Niewidzialnej Korony" Cherezińskiej

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Coen
  Participant
  #7890

  Na 30 czerwca przewidziana jest premiera najnowszej książki Elżbiety Cherezińskiej, autorki "Legionu", "Gry w kości" oraz "Korony śniegu i krwi". Najnowsza książka jest kontynuacją tego ostatniego tytułu, razem z nim należąc do cyklu "Odrodzone królestwo".

  Poniżej opis promocyjny, oraz okładka.

   

   

  Po dwustu latach bezkrólewia, gdy nad Polską ciążyła klątwa Wielkiego Rozbicia, Przemysłowi II udało się odzyskać królewską koronę. I po ledwie siedmiu miesiącach padł ofiarą królobójstwa. Do wyścigu o polski tron ruszyło trzech kandydatów - prawy i mściwy Henryk głogowski; bogaty i szalony czeski król Vaclav II. I Władysław Łokietek. Karzeł? Książę zagonowy? Wieczny chłopiec, który działa nim pomyśli? Pierwszą rundę wygrał najsilniejszy - Vaclav Przemyślida rozprawiczył piastowski tron stając się naszym pierwszym obcym władcą. Na Łokietka nie mogli patrzeć nawet jego najwierniejsi. Został księciem wyklętym i wygnanym z kraju. Ale po kilku latach powrócił i pociągnął za sobą już nie możnych, ale tworzący się na naszych oczach naród. Podjął walkę nawet z żelaznymi braćmi, Krzyżakami. I znów wygrał Królestwo.

   

   

   

  Dołączona grafika

   

  Źródło: http://pantadeusz.eu/

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram