Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Newsy Star Trek Online Dan Stahl o przyszłości Star Trek Online

Dan Stahl o przyszłości Star Trek Online

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #5691

  Dołączona grafika

  Producent wykonawczy STO niemal co chwilę udziela wywiadów dla serwisów informacyjnych spragnionych wieści o przyszłości gry. W ostatnim czasie na oficjalnej stronie pojawiły się aż trzy wywiady - dwa dla audycji radiowych Hailing Frequency i Subspace Radio oraz jeden dla serwisu MMO Hub. Stahl mówił w nich o planach rozwoju gry, ale też o problemach z jakimi spotyka się ekipa przy tworzeniu nowych możliwości dla graczy. W dalszej części znajdziecie podsumowanie najciekawszych informacji.

  [more]

  • Wśród zadań, jakie stoją przed ekipą po starcie Sezonu 2, znajdzie się naprawianie niedociągnięć, które ciągle znajdują się w grze. Twórcy nie zapomnieli o źle działających NPC, problemach ze sklepami i innych usterkach. Będą też dodawali okręty, na które czekają gracze.
  • Twórcy pracują nad możliwością łączenia sił Federacji i Klingonów, by gracze obu frakcji mogli grać w jednej drużynie.
  • Stahl poruszył kwestię oficerów mostkowych i ich rozwoju. Przyznał, że ekipa próbowała już nad tym pracować, ale rozwiązania, jakie powstawały, nie były udane. Na razie najbliższe wprowadzenia są takie pomysły jak mianowanie pierwszego oficera i szefów sekcji oraz możliwość awansowania swojego oficera na kapitana i grania nim jako oddzielną postacią.
  • Prawdopodobne są też zmiany w STF. Proponowane jest ułatwienie tych misji podczas ponownego ich wykonywania, a także możliwość podejścia do nich w pojedynkę.
  • Ograniczenie udziału w misjach zbiorowych poprzez wyznaczenie przedziałów poziomów, w jakich grupowani są gracze, sprawiło, że wiele misji stało się bardzo trudnych lub niemożliwych do ukończenia - Crystaline Entity do dziś śni się po nocach niektórym admirałom. By temu zaradzić, przedziały poziomów zostaną rozszerzone, a żeby zachęcić graczy do wykonywania misji takich jak CE, wprowadzone zostaną dzienne Fleet Action z wartościową nagrodą za ich ukończenie.
  • User generated content czyli coś, o czym jest dość głośno już od paru miesięcy. Wprowadzanie do STO elementów stworzonych przez samych graczy może całkowicie odmienić tę grę. Jeszcze nie wiadomo, jak ten system będzie wyglądał, na pewno ma zawierać jakiś rodzaj moderacji oparty na ocenie danego dodatku przez innych graczy, ale jeśli będzie posiadał wystarczająco duże możliwości, sprawi, że w STO zaroi się od nowych misji. Jednak według przewidywań Stahla prace nad tym projektem potrwają co najmniej dziewięć miesięcy.
  • Powstaną nowe niehumanoidalne gatunki obcych.
  • Jeśli macie własną flotę, wraz ze znajomymi będziecie mogli założyć własną instancję w Fleet Action, by nikt obcy nie mógł do niej wejść.
  • Nowe cotygodniowe epizody można będzie powtarzać. Będą też dostępne dla wszystkich graczy niezależnie od poziomu.
  • Jedną z wielu rzeczy, jakie chcieliby zobaczyć gracze, to funkcjonalny mostek. Według słów Stahla nie będzie to proste. Wprowadzenie np. nawigacji okrętem w sektorach kosmosu bezpośrednio z mostka lub innych pokładów okrętu jest celem twórców, ale z powodów technicznych trudno będzie ten cel osiągnąć.
  • Prawdopodobnie w Sezonie 3 wreszcie będzie można przesłać się na Ziemię.
  • Eksploracja kosmosu - w założeniu miała wyglądać zupełnie inaczej. Gracze mieli poczuć ogrom kosmosu i to że przemierzają niezbadaną przestrzeń daleko od znanych sektorów. Stahl przyznaje, że to się nie udało, ale chce w przyszłości to naprawić.
  • Rozwój Memory Alpha - nie ustalono jeszcze konkretnego kierunku, ale MA najprawdopodobniej nie będzie się ograniczać tylko do ulepszania przedmiotów. Badania w tej placówce mogą odgrywać ważną rolę dla flot, mogą np. pozwalać graczom tworzyć wyspecjalizowane okręty niedostępne w inny sposób.
  • Jak wiadomo, w uniwersum STO trwa wojna między Federacją a Imperium Klingońskim, ale nie licząc poświęconych jej epizodów, trudno stwierdzić, by była ona wyraźnie widoczna. To ma się zmienić - ekipa planuje stworzyć osobny sektor, w którym mają się toczyć walki o terytorium i surowce, zarówno w formie PvE jak i PvP.

  [/more]

  Silver Phoenix
  Participant
  #91314

  Widzę dwie zmiany, które mnie akurat by ucieszyły...

  Stahl poruszył kwestię oficerów mostkowych i ich rozwoju. Przyznał, że ekipa próbowała już nad tym pracować, ale rozwiązania, jakie powstawały, nie były udane. Na razie najbliższe wprowadzenia są takie pomysły jak mianowanie pierwszego oficera i szefów sekcji oraz możliwość awansowania swojego oficera na kapitana i grania nim jako oddzielną postacią.

  Nie jest to do końca to, na co liczyłem, ale... Od czegoś trzeba zacząć. Przynajmniej zacznie się cenić oficerów za coś więcej, niż wygląd (większość umiejętności się przecież powtarza, poza tym - zawsze można oficera wytrenować).

  Prawdopodobne są też zmiany w STF. Proponowane jest ułatwienie tych misji podczas ponownego ich wykonywania, a także możliwość podejścia do nich w pojedynkę.

  No wreszcie. Od dawna twierdziłem, że powinny być wersje dla teamów i dla samotników. Oby na obietnicach się nie skończyło.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram