Forum Trek.pl Newsy Star Trek Czy Harlan Ellison wygrał proces z CBS Paramount?

Czy Harlan Ellison wygrał proces z CBS Paramount?

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Eviva
  Participant
  #5120

  Autor scenariusza odcinka oryginalnego serialu Star Trek zatytułowanego "City on the Edge of Forever" porozumiał się z wytwórnią w sprawie finansowej rekompensaty za nadużycie praw autorskich.

  Czy tym sposobem po 40-tu latach batalii sądowych ujrzymy koniec sporu? Czy Harlan Ellison skończy wreszcie ze swą urazą do Star Treka, która przeżyła nawet jego śmiertelnego wroga, twórcę serialu - Gene'a Roddenberry'ego, o jakieś 18 lat?

  Prawdopodobnie nie, jednak ta runda jest już za nami.

  [more]

  Dołączona grafika

  Ellison, który napisał scenariusz do słynnego odcinka, nigdy nie wybaczył Roddenberry'emu, że ten podpisał się pod jego fabułą jako redaktor i przerobił skrypt. Doprowadził jednak do rozstrzygnięcia procesu, wytoczonego w marcu zeszłego roku przeciw CBS Paramount Television. Zażądał finansowej rekompensaty za używanie przez CBS Paramount szczegółów fabuły odcinka bez jego zgody.

  "Jestem zadowolony z zakończenia sprawy" - powiedział Ellison na swej oficjalnej stronie. Nie przekazał szczegółów zawartej z wytwórnia ugody. Nie zrobiło tego również CBS Paramount.

  Źródło: AirlockAlpha[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram