Forum Trek.pl Newsy Nauka i Technologia Czy grozi nam zderzenie planet?

Czy grozi nam zderzenie planet?

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • Anonymous
  Guest
  #4063

  W odległości około 300 lat świetlnych od Ziemii naukowcy odkryli pozostałość po zderzeniu dwóch planet. Planety te mogły mieć rozmiary porównywalne z Ziemią i Wenus. Chmura pyłu jaka pozostała po katarstofie orbituje w podobnej odległości od swojej podwójnej gwiazdy jaka dzieli Ziemię od Słońca.

  Odkrycie to jest na tyle istotne, że układ ten jest podobny do naszego i na jednej z unicestwionych planet mogło wykształcić się życie ze względu na podobne warunki. Jeśli tak było, życie to zniknęło w ułamku sekundy. Trwają badania nad przyczyną niestabilności trajektorii planet w układzie o wieku zbliżonym do naszego. Wyjaśnienie ich może pomóc w odpowiedzi na pytanie czy grozi nam zderzenie z Wenus lub Marsem.

  Za Rzeczpospolitą

  Eviva
  Participant
  #63621

  Kochany, nie tak zaraz ten ambaras, jak powiadał wódz Asparanoix. Niebo nam jeszcze nie spada na głowy.

  Anonymous
  Guest
  #63626

  Jeszcze nie, ale trzeba zbadać czy kiedyś się zwali czy nie. A jeśli tak to ewentualnie kiedy. Za naszego życia To na pewno nie, ale czy życie na Ziemii unicestwi nasza gwiazdeczka czy może duuuuża kulka i będzie wielki buuuum, a po bum zostanie z nas tylko kupa gruzu, kosmicznego pyłu i ... śmieci.

  Eviva
  Participant
  #63642

  Śmieci mamy i bez tego. Niedługo w nich utoniemy i to jest znacznie bardziej prawdopodobny scenariusz zagłady ludzkości. Po co więc patrzeć na trykające się planety?

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram