Forum Trek.pl Newsy Nauka i Technologia Czy grozi nam apokalipsa?

Czy grozi nam apokalipsa?

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Anonymous
  Guest
  #3933

  Jak podają astronomowie z NASA i ESA, być może już w 2036 roku w Ziemię może uderzyć asteroida. Naukowcy nazwali ją "Apophis" (nomen omen), mierzy ona 270 metrów średnicy. Uczeni początkowo twierdzili, że prawdopodobieństwo uderzenia jej w naszą planetę jest mniejsze niż 1 do 45000. Jednak ostatnio stwierdzili, że pomylili się w obliczeniach i prawdopodobieństwo to jest dużo większe, ale jakie to trudno powiedzieć, gdyż ze względów finansowych musiano wyłączyć jedyny śledzący asteroidę teleskop.

  [more]Co się stanie jeśli nastąpi zderzenie? Uczeni twierdzą, że nie grozi nam zagłada tak jak dinozaurom, gdyż ten kosmiczny pocisk jest mniejszy, jednak już raz się pomylili. Z drugiej strony uderzenie może wywołać bardzo opłakane skutki niezależnie od tego gdzie spadnie. Jeśli trafi w ocean, to wokół Ziemi przetoczą się ogromne fale tsunami, w których zginą tysiące ludzi. Jeśli zaś uderzy w ląd może zginąć nawet kilkadziesiąt milionów, a kolejne miliony mogą umrzeć na skutek pouderzeniowej zimy, braku pożywienia i chorób. Może stać się tak, że cały znany nam świat zginie, zginie technika i cywilizacja i ludzie będą musieli stworzyć ją od nowa, a przetrwają tylko najsilniejsi.

  Za dziennik.pl oraz na podstawie discovery science.[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram