Ciekawostka ze Star Trek Online

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
 • Author
  Posts
 • cinus
  Participant
  #4746

  Ostatnimi czasy wiele nowości ukazywało się na stronie gry Star Trek Online. Między innymi możemy poczytać kolejne elementy fabuły, mające wprowadzić nas w klimat gry (tłumaczenia niebawem). Tymczasem - prezentujemy tłumaczenie niezwykle (moim subiektywnym zdaniem) ciekawego artykułu, który na owej stronie ukazał się w dniu dzisiejszym.

  [more]

  Dołączona grafika

  Do: Martok, Kanclerz Imperium Klingońskiego i przewodniczący Wysokiej Rady

  Od: Quen, Wywiad Klingoński

  Temat: Raport z akcji, Grupa Bojowa choS

  Kanclerzu, z przykrością informuję o zniszczeniu Grupy Bojowej choS. Wszystkie załogi walczyły z honorem, poświęcając wszystko, byle tylko przesłać ów raport o nowym zagrożeniu dla Imperium.

  Załączone zdjęcie przedstawia okręt, który zniszczył nasze statki. Wiemy o nim bardzo niewiele, a wszystkie informacje zawdzięczamy heroicznym akcjom kapitana D'rakal i jego załogi. Zginęli w walce, z honorem.

  Kontynuując śledztwo w sprawie wydarzeń związanych z gwiazdą Hobus, agenci naszego wywiadu otrzymywali coraz więcej raportów o niezwykle zaawansowanych okrętach w przestrzeni Romulan.

  Okazuje się, że musi w nich być coś z prawdy. Narada była okrętem cywilnym, a jej kapitanem był były górnik. Nero nie był wojownikiem, a jednak pokonał flotę naszych najlepszych okrętów. Nie jestem w stanie spojrzeć w oczy towarzyszy i dzieci wojowników klingońskich i powiedzieć im, że zginęli oni z ręki górnika! Nawet, gdyby wszyscy Fek'lhri walczyli po jego stronie, to zdarzenie nie powinno było mieć miejsca. Nie spocznę, dopóki nie poznam całej prawdy na temat owych wydarzeń.

  W chaosie ogarniającym kolonie romulańskie cała przestrzeń dawnego Imperium stoi dla nas otworem - jej przekroczenie jest kwestią uruchomienia naszych kamuflaży. Mamy doskonałą okazję, by zebrać jak najwięcej informacji i mocno sugeruję, by Wysoka Rada autoryzowała więcej misji wywiadowczych. Im więcej informacji będziemy mieć, tym więcej pytań dotyczących gwiazdy Hobus i zniszczenia naszej floty znajdzie odpowiedzi.

  Na koniec przedstawiam raport z misji grupy choS.

  Podczas Daty Gwiezdnej 66710.12 z rozkazu Klingońskich Sił Obronnych trzy okręty: Qiv, Tagak i Kitang zostały wysłane z misją odnalezienia stacji kosmicznej zwanej jako "Kuźnia". Odtwarzając ruchy Narady przed starciem z naszymi siłami udało się ustalić, że okręt przybył z przestrzeni w pobliżu Eta Crucis, gdzie przebywał przez kilka dni. Możliwe, że tam Nero zdobył technologię i broń, których użył przeciw nam i naszej flocie.

  Nasz wywiad wiedział o Kuźni już od jakiegoś czasu. Wielu uważało istnienie tajnej instalacji zdolnej do wyposażenia statków w super-zaawansowaną technologię za bajkę dla dzieci, jednak nasze spotkanie z Naradą przekonało nas, że istnienie Kuźni może być prawdą.

  Po czterech dniach poszukiwań Ki'tang znalazł Kuźnię. Stacja była pusta. Rdzeń komputera został wyczyszczony, ale znaleźliśmy informacje wskazujące na to, że projekty, nad którymi tam pracowano, nie zostały porzucone. W dodatku kapitan D'rakal zameldował, że w Kuźni badano technologię Borg, o czym wnioskował na podstawie odnalezionej komory regenracyjnej dron. Ponadto, stacja posiadała centralną sieć energetyczną podobną do tych z sześcianów Borg. Należy z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że Romulanie znaleźli sposób na implementację technologii Borg także na swoich statkach. Może to tłumaczyć niezwykłe zdolności Narady - Generał Worf w swoim raporcie wspominał, że statek posiadał nie tylko potężne uzbrojenie i systemy maskujące, a ponadto sam się naprawiał.

  Po konsultacjach z kapitanem D'rakalem rozkazałem wszystkim trzem okrętom poszukiwać twórców Kuźni. Miałem wielką nadzieję, że znajdziemy ostateczny dowód na to, że Narada tam była i użyła owej niesamowitej technologii przeciw flocie generała Worfa.

  Podczas owych poszukiwań nasze okręty napotkały niezidentyfikowany okręt. Jego konstrukcja przypominała romulańską, lecz jego sensory musiały być znacznie lepsze od standardowych. Okręt ów wykrył nasze zamaskowane okręty i otworzył ogień do Tagak nim jego dowódca miał jakąkolwiek szansę na zareagowanie.

  Qiv i Ki'tang walczyły dzielnie, lecz zwykłe dezruptory dawały mizerne efekty. Osłony okrętu regenerowały każde uszkodzenie w przeciągu kilku sekund, ponadto statek wydawał się nie tracić żadnej energii podczas maskowania. Wręcz przeciwnie, używał on nagłego maskowania jako elementu walki.

  Niestety, bitwa od początku była skazana dla naszych okrętów na porażkę. D'rakal zdołał pozostawić boję z informacjami, jakie zdołał zebrać przed zniszczeniem Ki'tang. W ten właśnie sposób uzyskaliśmy obraz okrętu, który w kilka sekund zniszczył trzy nasze jednostki. Niech załogi Qiv, Tagak i Ki'tang zostaną przyjęte do Sto-Vo-Kor.

  Kanclerzu, sugeruję dalsze śledztwo w sprawie owej tajemniczej jednostki. Być może nie jest ona jedyną swojego rodzaju, a wówczas nasze floty na Tranome Sar i Nequencia będą w wielkim niebezpieczeństwie. Wielu wojowników będzie musiało zginąć, nim zdołamy pokonać te statki.

  Qapla!

  [/more]

  I. Thorne
  Participant
  #74857

  Yes, yes, YES!Zaczyna się to co przewidywałem. Jeśli teraz Romulanie w jakiś sposób okrzepną i wyposażą więcej swych statków w technologie z Kuźni to Federacji pozostaje tylko modlitwa.

  Lo'Rel
  Participant
  #74860

  Ale jak wiadomo Federacja wytrzyma i to. W końcu istnieje w XXIX wieku...

  I. Thorne
  Participant
  #74861

  Zawsze mogła to być alternatywna przyszłość jakich wiele.

  Coen
  Participant
  #74869

  Sami zaś mamy po raz kolejny Klingonów jako chłopców do bicia. Nie mogę powiedzieć, aby mnie to cieszyło.

  Zarathos
  Participant
  #74870

  Zaczyna się to co przewidywałem. Jeśli teraz Romulanie w jakiś sposób okrzepną i wyposażą więcej swych statków w technologie z Kuźni to Federacji pozostaje tylko modlitwa.

  Zamontują na swoich zabawki jakie Janeway przywiozła z Delty i owszem, będą się modlić. Coś na zasadzie "boże, wybiliśmy Romulan do nogi. Bądź tak łaskaw i rozpoznaj wśród góry trupów nielicznych twych sługów" 😛

  I. Thorne
  Participant
  #74888

  Jeśli moga montowac zabawki janeway to czemu z Star Trek Countdown Enterprise - flagowy statek Federacji ich nie ma?Odpowiedź jest jasna - bo nie działają na innych statkach.

  Barusz
  Participant
  #74889

  Po pierwsze gra to nie kanon, po drugie (bardziej merytorycznie ;)) - Federacja powstrzymuje się od tego typu rzeczy, bo to jej wysocehonorowych standardów niewłaściwe. Ale w krytycznej sytuacji - czuż, będzie można się zmusić ;] Skoro w krytycznym momencie wojny z Dominium czy Borg rzucano do walki Constitution i Soyuz (czego normalnie nigdy by nie zrobiono), to tym bardziej można zamontować na statkach zakazaną, acz nie niebezpieczną broń.

  Zarathos
  Participant
  #74900

  Ja bym powiedział raczej - skoro użyto broni biologicznej, to dyrektywy temporalne też mogą w ostateczności pójść w cholerę.

  Star Trek Countdown

  Bo to nie film. I jak w komiksie coś jest niemożliwe, to już w grze może być.

  I. Thorne
  Participant
  #74912

  Czy to kanon czy nie to jest nieważne. Przecież teraz gdybiemy.

  Skoro w krytycznym momencie wojny z Dominium czy Borg rzucano do walki Constitution i Soyuz (czego normalnie nigdy by nie zrobiono), to tym bardziej można zamontować na statkach zakazaną, acz nie niebezpieczną broń.

  Rzucono je do walki bo nie było czym juz latać. A torpedy transfazowe to taka strasznie niebezpieczna broń? Jakoś nawet Voyager - statek bardziej naukowy niż bojowy woził trikobaltówki, a tutaj mimo, że Narada rozjechał minimum wiele federacyjnych, klingońskich, a nawet kardazjańskich statków (między innymi flotę generała Worfa) to wysyłają przeciwko niemu statek bez nowinek, które jednak można było zamontowac przez 6 lat?

  To oznacza, że Federacja to kompletni idioci.

  Match
  Participant
  #74914

  To oznacza, że Federacja to kompletni idioci.

  Federacja to "Ci dobrzy", więc choćby robili nie wiadomo jakie głupoty, to i tak wygrają.

  Chłopaki w amiralicji zdają sobie z tego sprawę i wiedzą, że nie ma się co wysilać 😀

  Zarathos
  Participant
  #74915

  Nie mieszasz w czasie, jeżeli koniecznie nie musisz. A użycie transfazówek zanim je wymyślono, byłoby mieszaniem w czasie. UFP najlepiej wie, czym to może grozić. Więc nie mieszają. Romulanie by pewnie zamontowali, a potem obudzili się z ręką w nocniku jakby im policja temporalna na kark wsiadła. Albo jeszcze lepiej - pamiętasz, co było a All Good Things i anomalia czasowa zagrażająca życiu?

  I. Thorne
  Participant
  #74922

  Hmmm, czyli jednak nie mogą używać?Technologie z Kuźni wcale nie łamią zasad temporalnych, są wymyslone jak strzelanie bedąc zamaskowanym Scimitara. Co ciekawe Narada też to miała i ten statek z pierwszego posta czyli Romulanie ta technologię odzyskali/ponownie opracowali. Zdaje mi się, że Klingoni chyba też.

  Barusz
  Participant
  #74923

  [Sorry za suflerowanie, ale:] Tryb warunkowy w poście Zarathosa nie jest przypadkowy ;> "By zamontowali" = w sensie "gdyby mogli zamontować technologię Kaśki, to by to zrobili", ale skoro nie mają do niej dostępu (tylko mają go świętoszki z Federacji), to możemy co najwyżej napisać to w trybie warunkowym właśnie 😉

  I. Thorne
  Participant
  #74925

  Akurat chodzi mi o Federacją. Mogą zamontować, ale nie moga bo im wtedy Policja Temporalna pokaże. Czyli nie mogą :>

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram