Forum Trek.pl Newsy Star Trek 20 minut ST XI

20 minut ST XI

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • Krusty
  Participant
  #4135

  Jak wiadomo pewnym wybrańcom dano możliwość obejrzenie 20 minut ST XI, nie jest to 20 pierwszych minut tylko kompilacja różnych scen (czterech). Co ciekawe, są one w stu procentach zgodne z tym, co trafi do kin z pełnym cgi itd. Znany Wam serwis TrekMovie.com opublikował kolejny świetny artykuł w którym te sceny opisuje i komentuje... Oczywiście znowu w języku miłośników pudingu... 

  W wolnym tłumaczeniu (z możliwymi moimi błędami), wygląda to tak:

  [more]Scena 1 - Iowa Bar

  To jest pierwsza scena gdzie widzowie zobaczą Pine'a jako Kirka w współcześnie wyglądającym barze (z elementami sci-fi takim jak menu z animacjami). Mimo że mówi się, iż scena z barem jest podobny do słynnej kantyny z Gwiezdnych Wojen, to tak nie jest, jest bardzo realnie i możliwe do zidentyfikowania, jako nasza przyszłość. Uhura (Zoe Saldana) jest w barze i zamawia drinki dla swoich przyjaciół, kiedy Kirk próbuje ją poderwać. Daje mu kosza, ale jest pod wrażeniem znajomości Kirka odnośnie dziedziny łączności. Potem następuje konfrontacja Kirka z czterema kadetami. Kirk prowokuje ich coraz bardziej, co prowadzi do bójki. Kirk dostaje ostre manto do momentu, gdy pojawia się Pike (Bruce Greenwood) i przerywa bójkę. Z kontekstu wynika, że zmusza Kirka by usiadł (prawdopodobnie znał go już wcześniej) i udziela mu gadki wychowawczej "twój ojciec był bohaterem USS Kelvin, a ty marnujesz swoje życie" i błaga/bardzo nalega, by wstąpił do Akademii. Mimo że Kirk nie daje Pikowi żadnej nadziei, że go słucha, widzimy go na motorze jak jedzie do stoczni Riverside w Iowa, by dostać się na pokład wahadłowca do Akademii.

  Dołączona grafika

  James T. Kirk buntownik bez statku

  Ciąg dalszy w komentarzach newsa.[/more]

  Krusty
  Participant
  #65289

  Scene 2 - Kirk's Romulan Warning

  Minęły trzy lata i Kirk jest "trudnym kadetem/sprawia kłopoty" w Akademii. Z kontekstu wynika, że jest zawieszony/czeka na zakończenie postępowania (ze względu na to, co zrobił podczas testu "Kobayashi"). Kiedy wybucha kryzys na Vulcanie i wiele statków GF zostaje wezwanych by pomoc przy prawdopodobnej ewakuacji. Kirk nie zostaje przydzielony do żadnego statku, ale jego kumpel Dr. McCoy (Karl Urban) szmugluje na pokład USS Enterprise, który odbywa swoją dziewiczą podróż. Scena rozpoczyna się od McCoya, który ciągnie/taszczy chorego Kirka do Ambulatorium (gdzie Kirk ciągle ma czas by próbować uderzyć do pielęgniarki). McCoy wstrzykuje Kirkowi jakieś prochy, które pozbawiają go przytomności, Kirk odzyskuje przytomność w ty samym momencie, w którym Chekov (Anton Yelchin) poucza/informuje załogę załodze o "lightning storm" (nie mam pojęcia jak to przetłumaczyć by było zgodne z terminologią treka, ale chyba chodzi o to, że anomalia, która zagraża V wygląda jak burza z piorunami) na Vulcanie, Kirk natychmiastowo odzyskuje wigor, zdając sobie sprawę, że musi ostrzec Pike, że zmierza w Romulańską pułapkę. Używa konsoli by zapytać o miejsce przebywania Uhury i idzie po nią, razem z McCoyem zmierzają na mostek, McCoy wstrzykuje mu różne rzeczy by wyleczyć go z efektów ubocznych poprzedniego zastrzyku (szczególnie komicznie wygląda spuchnięta dłoń Kirka). Już na mostku, Pike nie jest zbyt szczęśliwy z widoku Kirka, ale po wyjaśnieniach, nawet Spock (Zachary Quinto) zgadza się, że cała sprawa z pułapką brzmi logicznie. Uhura została zabrana przez Kirka, dlatego że przechwyciła romulańską komunikacje, zostaje jej powierzona łączność - dlatego że zna wszystkie 3 romulańskie dialekty.

  Dołączona grafika

  Red Alert!

  Scene 3 (pokazana jako czwarta) - Romulan Attack on Vulcan

  Zaczyna się w przemysłowej(chodzi o wygląd) części statku gdzie Pike, Spock, Kirk, Sulu (John Cho) zmierzają do hangaru z wahadłowcami. Enterprise jest nad Vulcanem, którego atakuje Romulanie. Pike zaakceptował ofertę Nero by udać się na jego statek w celu negocjacji, ale każe Kirkowi i Sulu by podczas lotu wahadłowcem wyskoczyli z niego by wyłączyć promień wiertła z platformy, którą Nero rozłożył w atmosferze Vulacana. Pike przekazuje dowództwo Spockowi a z Kirka czyni pierwszego (Spock nie jest zadowolony). Na pokładzie wahadłowca Kirk i Sulu rozmawiają o misji z głównym inżynierem Olsenem, który jest pełen entuzjazmu i chce "skopać Romulańskie tyłki", ale przekonacie się po skoku, że wybranie przez Olsena czerwonego skafandra było złym omenem (tego nie ma w tekście, ale nie mogę się powstrzymać - He's dead, Jim!). Kirk i Sulu kontynuują kopanie Romulańskich tyłków już na własny rachunek, Sulu używa swoją wierną katanę. Okazuje się jednak, że spóźnili się, Romulanie uruchamiają swoją broń ?czerwonej materii? w kierunku dziury, którą wywiercili, Chekov ostrzega Spocka, że planecie pozostała tylko"minuty" przed zmianą w czarną dziurę. Spock ustanawia Yelchin jako dowódcę a sam przesyła się na powierzchnie Vulcana by ratować swoich rodziców i Radę Vulcana. W miedzy czasie Kirk and Sulu spadają z platformy i muszą być przeniesienie na pokład zanim uderzą o ziemie, dlatego Yelchin biegnie do pomieszczenia transportera gdyż tylko on może tego dokona z powodu panujących zakłóceń.

  Dołączona grafika

  Kirk, Sulu (i Olsen "the red shirt") na ratunek

  Scene 4 (pokazana jako trzecia) - Kirk meets Scotty (and another Spock)

  Scena ma miejsce jakiś czas po romulańskim ataku Kirk i Spock nadal się nie dogadują, co powoduje, że Spock przesyła/wyrzuca Kirk na ?lodową planetę?, gdzie spotyka starego Spocka (Leonard Nimoy). Następna scena rozpoczyna się, kiedy Kirk wchodzi do jakiegoś laboratorium czy warsztatu razem ze Spockiem i spotykają, Scottiego (Simon Pegg) i jego małego pieszczocha(ten potworek z trailera). Scotty myśli, że przywieźli mu zapasy, Scotty zaczyna się żalić jak długu tu jest po tym jak nastąpił wypadek przy transporcie czempiona Beagle należącego do admirała Archera (Kirk daje znać, że zna psa i pyta, co z nim, Scotty odpowiada, że powie mu jak tylko pies pojawi się). Razem wyjaśniają, Scottiem że tak naprawdę przyszli po to by Scotty przesłał Kirk z powrotem na pokład Enterprise używając jego trans warpowej technologii przesyłania, co ciekawe to Spock dostarcza mu wiedzy z przyszłości by dokonać tego bez wpadki ala piesek. Spock doradza też Kirkowi by ten nie zdradził jego obecności swojemu młodszemu ja, Kirk musi też zdobyć kontrolę nad Enterprisem (w tym starszy Spocka informuje go jak pozbawić kontroli nad emocjami swoje młodsze ja). Kiedy już są gotowi Kirk mówi Spockowi, że podróże w czasie i zmiana historii to oszukiwanie, Spock odpowiada, że nauczył się tego od starego przyjaciela i żegna go Vulcańskim pozdrowieniem... ?live long and prosper.?

  Dołączona grafika

  Wielkie wejście Scottiego

  Krusty
  Participant
  #65295

  To tyle jeśli chodzi o opis jak znajdę trochę więcej czasu to przetłumacze co ciekawsze wrażenia i przemyślenia autora tekstu.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram