Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Raphael
Participant
#12893

Problem z patologiami społecznymi jest wynikiem łamania prohibicji. Jeżeli coś jest zakazane, a istnieją organizacje przestępcze, które rozprowadzają dany produkt. Koszt tego jest wysoki, ale cena towaru jeszcze wyższa. Przez to mafia zarabia dużo pieniędzy, które później wykorzystuje na istotnie niebezpieczne przedsięwzięcia. A sytuacja taka jak obecnie, gdzie zdobycie produktów zakazanych nie jest trudne, sprawia, że nie ma istotnych korzyści dla społeczeństwa z zakazu, a są minusy wynikające z podziemnego handlu. Jeżeli ludzie zrozumieją co jest dla nich dobre, to problem się sam rozwiąże, jeżeli nie to nawet najlepszy system zawiedzie. Dlatego przede wszystkim trzeba edukować ludzi (mają to robić organizacje niepaństwowe).

Niestety obawiam się, że w dzisiejszym świecie ludzie nie bardzo wiedzą co jest dla nich dobre. Tempo życie, stres, itp. prowadzą do depresji i innych chorób psychicznych. W tym momencie do akcji powinien wkroczyć psycholog lub terapeuta lecz niestety zamiast tego ludzie sięgają po zakazane używki lub nadużywają tych dozwolonych. To ich jeszcze bardziej pogrąża. Niektórzy ludzie zażywają niedozwolone substancje po to tylko żeby spróbować (chciaż wiedzą jak są niebezpieczne), co świadczy o ich niedojrzałości (więc sama edukacja tu nie wystarczy).

Brak zakazu na sprowadzanie narkotyków mógłby pociągnąć za sobą jeszcze gorsze skutki. Mogłoby dojść do katastrofy społecznej. Zresztą praktycznie wszystkie państwa (Holandia dopuszcza tylko tzw. "miękkie" narkotyki) tępi handlarzy narkotyków i dealerów jak tylko się da.

Rozwiązaniem tego problemu może być nowy typ społeczeństwa, w którym nie ma tzw. "wyścigu szczurów", życie jest spokojniejsze i ludzie koncentrują się bardziej na swoim rozwoju duchowym. Takie społeczeństwo występuje w Star Treku 🙂

Ale powinno być to istotne prawo, dotyczące głównych celów wspólnoty. W UE dotyczy to ustaw gospodarczych.

UE to przede wszystkim wspólnota gospodarcza.

________________

Raphael: specjalista w dzidzinie patologi społecznych 😉 😀

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram