Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Ixion
Participant
#12846

Zakaz używania narkotyków zapobiega patologiom społecznym więc w pewnym sensie jednak chroni obywateli (społeczeństwo). Poza tym nieletni biorąc narkotyki w wielu przypadkach mogą sobie nie zdawać sprawy ze skutków ich działania (np. z racji swojego wieku).

Problem z patologiami społecznymi jest wynikiem łamania prohibicji. Jeżeli coś jest zakazane, a istnieją organizacje przestępcze, które rozprowadzają dany produkt. Koszt tego jest wysoki, ale cena towaru jeszcze wyższa. Przez to mafia zarabia dużo pieniędzy, które później wykorzystuje na istotnie niebezpieczne przedsięwzięcia. A sytuacja taka jak obecnie, gdzie zdobycie produktów zakazanych nie jest trudne, sprawia, że nie ma istotnych korzyści dla społeczeństwa z zakazu, a są minusy wynikające z podziemnego handlu. Jeżeli ludzie zrozumieją co jest dla nich dobre, to problem się sam rozwiąże, jeżeli nie to nawet najlepszy system zawiedzie. Dlatego przede wszystkim trzeba edukować ludzi (mają to robić organizacje niepaństwowe).

Jednak muszisz pamiętac, że to jest wspólnota więc pewna część prawa musi być taka sama.

Ale powinno być to istotne prawo, dotyczące głównych celów wspólnoty. W UE dotyczy to ustaw gospodarczych.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram