Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Raphael
Participant
#12821

Co do tych ustaw to istotny jest fakt, że ograniczają one wolność ludzi (ustawa o silikonie). [...]

Każde prawo ogranicza wolność. Taka jest cena za bezpieczeństwo i porządek.

Co do tych butów i ubrań, to normalny człowiek potrafi sprawdzić, czy ubranie (but) pasuje na niego czy nie. Ludzie umieją myśleć. Gdyby rynkowi zależało na ujednoliceniu miar ubrań, wymógłby to na producentach. A tak naprawdę nikogo to nie interesuje.

Nie sądzisz, że lepiej jest w sklepie mierzyć jedną parę butów żeby stwierdzić, że pasuje niż na przykład trzy pary? Sprawa ta jak najbardziej interesuje klientów.

A teraz raport, stworzony przez ekspertów. Skąd ci eksperci wiedzą co będzie za 10 lat. Może zaatakują nas galaktyczne pokemony i nasza cywilizacja przestanie istnieć. Wszystkie te dane są mniej lub bardziej probabilistyczne. Nie wiadomo kto u nas będzie rządził, jakie będą podatki i stopy procentowe. [...] Poza tym eksperci tworzący ten raport nie byli apolityczni (np. Witold Orłowski).

Więc gdy wydarzy się wszystko o czym piszesz i przy tym nie będziemy członkami UE to myślisz, że będzie lepiej niż gdybyśmy byli we Wspólnocie? Raporty tego typu przewidują najbardziej prawdopodobną sytuację. Obok doradcy prezydenta byli też ekonomiści z poza środowisk politycznych.

[...]A co do Jana Pawła II, to katechizm Kościoła katolickiego mówi, że papież jest nieomylny w sprawach wiary i moralności. Papież nie jest ekonomistą i może się w takich kwestiach mylić. I sądzę, że tak właśnie jest w tej sytuacji.[...]

Papież popierający jest tylko jednym (największy) z autorytetów, które poierają nasze członkostwo w UE. Pozostali najwięksi polscy mężowie stanu również doradzali nam abyśmy w referendum zakreślili TAK.

A oto trochę inny bilans korzyści i kosztów w związku z integracją z UE (2004-2006) [...] Przy założeniu wykorzystania 20% funduszy strukturalnych i 50% funduszy na rozwój wsi.

Czemu zakładasz, że wykorzystamy tylko 20% funduszy strukuralnych. A może ten współczynik wyniesie 80%?? Ja myślę, że będzie on nie niższy niż 50%.

BTW. Oto kolejny przykład, że odniesienie sukcesu w UE zależy w głównej mierze od nas samych.

Raphael, kiedyś pisałeś, że dla gospodarki istotniejszy jest niski PIT niż VAT

Co? Gdzie? Kiedy? :). Pisałem, że wszystkie najważniejsze aspekty gospodarki nadal pozostaną pod kontrolą polskiego rządu. Z tego co ja wiem to Unia nakazuje utrzymanie pewnej wysokości podatku VAT tylko na część towarów i usług. Nie na wszystkie lecz chyba tylko na niektóre.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram