Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

vong
Participant
#12546

Thengel tak sie składa że Ixion to moj kolega z klasy. Rozmawimy dzisiaj na gg i mowi mi ze jakis gunganin na forum star treka szaleje w temacie z UE. Wpadam i co widze? 😀

A więc przejdzmy do sedna...może najpierw od strony Star Wars jako ze obaj jestesmy w temacie. Widzisz model gospodarki stosowany zarówno przez Imperium jak i Rebelię czy też NR można porównać do unijnego - cla, zakazy, nakazy przyczyniły się do rozrostu profesji przemytników. Także sposób sprawowania władzy w przypadku NR podobny jest do unijnego - wewnętrzne spory, dbanie o swoje wlasne partykularne interesy itp doprowadziły do szybkiej klęski Republiki w starciu z Yuuzhan Vong.

"-dopłaty: Jeśli uważasz, że dopłaty do produkcji to działanie mające utrzymać normalny stan gospodarki jesteś w błędzie. Czy uważasz, że płacenie więcej za coś co można kupić taniej jest normalne?" Jeżeli gospodarka nie jest normalna to trzeba do niej zastosować nietypowe zasady. A gospodarka EU przecież jest w kryzysie.

Zadajmy sobie pytanie: Dlaczego gospodarka Unii jest w kryzysie? Czy kryzys przyszedł sam przeszedł sobie z Rosji przez Polskę i trafił do Unii?

Czy może przyszedł ze Stanów po ataku wujka Osamy? Ale przecież skoro piszesz ze Unii jest opozycja dla USA to ona powinna na kryzysie USA(z ktorego juz zreszta wyszly) skorzystac. Jest jeszcze jedna najbardziej prawdopodobna mozliwosc - Unia wpedzila sie w ten kryzys sama przes stosowanie wlasnie takiej polityki i prowadzenie tego typu praktyk a także dzięki modelom państwa opiekunczego stosowanym przez wiele krajów UE.

Co do dopłat - to największy kretynizm jaki mogl powstac w UE - pieniadze z podatkow przechodza przez Bruksele i ida na doplaty, przy okazji czsc ich ginie w kieszeniach urzednikow...Po co placic wysokie podatki do Unii zeby ta mogla dotowac rolnikow skoro mozna miec wiecej pieniedzy w kieszeni z powodu nizszych podatkow i placic ciut wiecej za produkty?

"-ograniczenia: Istotnie są bez sensu. Chociażby te trzonki od siekier. Według naukowców drewno jest czystsze i zdrowsze niż tworzywa sztuczne." Dobrze jeżeli schodzimy z gruntu ekonomii to z punktu widzenia ekologów wycinka lasów jest gorsza od produkcji tworzyw sztucznych.

W kazdym rozwiniętym państwie jest coś takiego jak hodowla drzew na sprzedaz.

Z punktu widzenia ekologow budowa elektrowni atomowej w temelinie jest groźniejsza od budowni elektrowni na węgiel - a to jest największy kretynizm jaki mogl wymyslic Greenpeace - elektrownia atomowa jest 1000x bezpieczniejsza dla srodowiska

"-Trzeci Świat: To że wszyscy coś robią, to nie znaczy że to coś jest dobre. Rządy obawiają się lobby rolniczego, dlatego subsydiują swoje produkty rolne. Problem w tym, że za to płacą obywatele. A co do tej propagandy USA to przypomnij sobie sprzeciw Francji wobec sprzedaży do Afryki taniej, modyfikowanej genetycznie kukurydzy. Czy sądzisz, że głodujący Afrykanie boją się śmierci za 10 lat od nieznanych efektów ubocznych jedzenia takiej żywności. I jeśli nie wiesz, to produkty rolne to jedyne oprócz zasobów naturalnych produkty które może sprzedawać Trzeci Świat. Jeśli UE broni się przed USA to i tak niszczy takie państwa. " Zaraz jaki sprzeciw Francji? Chyba sprzeciw w sprzedawaniu UE a nie państwom afrykańskim. Dobrze UE niszczy ,ale za to próbuje wspomóc aństwa afrykańskie w przeciwieństwie do USA (finansowo).

Wspomóc by mogla dalej niszczyc...Nie wiem czy ogldales ostatnie relacje z wizyty Busha w Afryce ale on rowniez przekazal pomoc finansowa i to nie tylko tym krajom z afryki polnocnej, z ktorych jest najwiecej imigrantow do UE...i tu wlasnie jest haczyk - UE pomaga tym krajom nie z dobroci tak jak nie robi tego takze USA ale z czystej kalkulacji - imigranci w krajach Unii beda spokojniejsi o swoje rodziny a i do UE przybywac bedzie mniej imigrantow bo w tamtych krajach poziom zycia bedzie coraz lepszy. BTW USA chcialy kiedys przekazac wiele ton kukurdzy modyfikowanej genetycznie ktoremus afrykanskiemu panstwu a tamto nie chcialo wiec mozna je porownac do niektorych zebrakow - dajesz mu jedzenie - nie chce woli kase - a po co? Bo zbiera na wode w przypadku Afryki na broń itp...

"korupcja. Chociażby Romano Prodi: sprzedaż koncernu Cirio-Bertolii-DeRica, organizowanie przetargów niezgodnych z prawem UE." Polska i tak jest bardziej skorumpowana więc to raczej EU powinno nas nie przyjąć niż my nie chcieć do EU.

Bo w Unii to sie nazywa lobbing

W UE jest socjalistyczny model korupcji, w Polsce na razie w wiekszoci kapitalistyczny. Wole zostac przy tym modelu oddolnym nizbym mial cofac sie do socjalistycznego z czasow PRL

"A tak poza tym to socjalizm sprowadza się do kradzieży. Państwo zabiera komuś by dać komuś innemu. To nieetyczne. Na szczęście to da się wyleczyć." Co?! Chyba nie wiesz na czym polega idea socjalizmu polecam Marksa.

Polecam Najwyższy Czas! Ostatnio wydrukowali tam poglady kolegi Lukasza na teamt socjalizmu to jest Ixiona, wiec chyba mowi z sensem....

pozdrawiam

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram