Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Ixion
Participant
#12525

Thengel!

-dopłaty: Jeśli uważasz, że dopłaty do produkcji to działanie mające utrzymać normalny stan gospodarki jesteś w błędzie. Czy uważasz, że płacenie więcej za coś co można kupić taniej jest normalne?

-ograniczenia: Istotnie są bez sensu. Chociażby te trzonki od siekier. Według naukowców drewno jest czystsze i zdrowsze niż tworzywa sztuczne.

-Trzeci Świat: To że wszyscy coś robią, to nie znaczy że to coś jest dobre. Rządy obawiają się lobby rolniczego, dlatego subsydiują swoje produkty rolne. Problem w tym, że za to płacą obywatele. A co do tej propagandy USA to przypomnij sobie sprzeciw Francji wobec sprzedaży do Afryki taniej, modyfikowanej genetycznie kukurydzy. Czy sądzisz, że głodujący Afrykanie boją się śmierci za 10 lat od nieznanych efektów ubocznych jedzenia takiej żywności. I jeśli nie wiesz, to produkty rolne to jedyne oprócz zasobów naturalnych produkty które może sprzedawać Trzeci Świat. Jeśli UE broni się przed USA to i tak niszczy takie państwa.

-korupcja. Chociażby Romano Prodi: sprzedaż koncernu Cirio-Bertolii-DeRica, organizowanie przetargów niezgodnych z prawem UE.

A tak poza tym to socjalizm sprowadza się do kradzieży. Państwo zabiera komuś by dać komuś innemu. To nieetyczne. Na szczęście to da się wyleczyć.

Zachęcam do zapoznania się z myślą ekonomiczną von Misesa.

„Keynes umarł!” Margaret Tacher

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram