Forum Fantastyka Star Trek Romulanie - wszystko co trzeba o nich wiedzieć. Re: Romulanie - wszystko co trzeba o nich wiedzieć.

Coen
Participant
#12654

Oto co mam do powiedzenia od siebie o romulanach - są zdradzieccy, zadufani w sobie, okrutni, tchorzliwi i nie mozna im ufać.

Co do twoich dokałdnych pytań to oto opis romulan z bazy danych bortaS'a:

W 1600 IR Klingońskie statki natrafiły po raz pierwszy na statki Imperium Romulańskiego. Spotkanie to doprowadziło do pierwszej z wielu bitew. Aż do 1643 nie wiedzieliśmy zbyt wiele o tej rasie oprócz tego, że są zdradzieccy i walczą niehonorowo z zaskoczenia. To się zmieniło kiedy utworzony został sojusz Klingońsko-Romulański i rozpoczęty został program wymiany technicznej. Sojusz ten był odpowiedzią na wzrost politycznej i ekonomicznej siły Federacji i zapoczątkował okres pokoju między naszymi Imperiami. Nauczyliśmy się wiele od naszch nowych sojusznikow, tak samo jak oni od nas i to stało się przyczyną napiętej sytuacji między nami. Romulanie są dumną rasą, ktora znajduje się w podobnej sytuacji co my. Niestety brak surowców spowodował iż musieli uzyskać nowe tereny aby przetrwać. Często prowadziło to do zbrojnych wtargnięć za naszą granicę. To z kolei doprowadziło do wielu potyczek nawet pomimo zawarciu sojuszu. Zażegnanie niebezpieczeństwa ze strony Federacji, zapobiegło dalszej eskalacji konfliktu. Jednak nie na długo... Ich podła , niehonorowa natura doprowadziła do konfliktow pomiędzy naszymi rządami. Agenci naszego wywiadu doniesli,że Romulanie na gwałt potrzebują Dwulitu. Ich flota wykonała wiele sekretnych eksperymentow, nie informując nas o ich wynikach. Było to karygodne pogwałcenie traktatu o wymianie technicznej! Nasz wywiad odkrył prawdziwą naturę tych eksperymentow, jednak pozwoliliśmy na ich kontynuację.

Ich technika i taktyka są zbliżone do naszych. Mają podobne silniki warpowe i impulsowe, transportery, itp.. Jednak ich silniki warp są trochę wolniejsze od naszch - w ramach wymiany technicznej dalismy im trochę starszy ich model.

Szczególna dla romulan jest ich technologia torped plazmowych. Jest to potężna, samonaprowadzająca się broń, która jest jednak skuteczna tylko w przpadku bliskich celow. Jest to spowodowane wybijającym z kursu wybuchem po odpaleniu torpedy. Ani nasi naukowcy, ani jak widać romulańscy nie zrozumieli do końca tego zjawiska. Inaczej już dawno pozbyliby się tej niedogodności. Poniważ torpedy te długo się namierzają i są najskuteczniejsze przy bliskim zasięgu, romulanie z pomocą maskowania wykorzystują technikę -uderz i uciekaj-. Podlatują jak najbliżej się da do przeciwnika, zdejmują kamuflaż i posylają mu wiązankę torped... Nie mają ani silnych osłon ani mocnego pancerza gdyż kamuflarz pochłania prawie calą energię. Ich statki są jednak bardzo zwrotne aby mogly unikać wrogiego ognia do czasu przeladowania broni.

Z powodu budowy ich okrętow oraz broni romulanie walczą niehonorowo. Wiadomo iż ciągłe zmiany w ich kodeksie, połączone z ich rosnącym izolacjonizmem doprowadziły tą nigdyś honorową rasę do upadku. Dziś są zaledwie cienim tego czym byli kiedyś... Właśnie to doprowadziło do coraz większych sporow między nami i zaczęło się przyczyniać do upadku morale naszego własnego Imperium, a w wyniku czego do rozpadu sojuszu.

Romulanie są agresywną i bardzo dumną rasą. Pochodzą z dwóch Romulusa i Remusa (dawniej nazywanego Romi), bliźniaczych planet w systemie 128 Trianguli, w kwadrancie Beta. Sama nazwa ich planet oraz samego gatunku jest tworem Federacji, jako że w ich ojczystym języku nazywają się "Rihannsu". Romulanie nie lubią mówić o swym pochodzeniu, ukrywając fakt, iż wywodzą się z Volkanów. Wszystko z powodu nieudanego pierwszego kontaktu: lubujący się w logice, pokojowo nastawieni Volkanie zostali zaatakowani przez piratów z Oriona. Wtedy to część mieszkańców Vulcana odrzuciła prawa logiki Suraka i za pomocą potężnych statków z archaicznym napędem wyruszyła na poszukiwanie nowego świata. W tych dawnych dziejach tkwią korzenie sposobu bycia Romulan - nieufni wobec innych ras, rzadko atakują pierwsi i zwykle wolą poczekać na ruch przeciwnika, zanim wykonają jakikolwiek ruch. Również nieudany pierwszy kontakt, tym razem z Federacją doprowadził do wyniszczającej wojny, zakończonej utworzeniem w roku 2160 FR tzw. Strefy Neutralnej, pasa przestrzeni o szerokości 1 roku świetlnego. Jakiekolwiek naruszenie tej przestrzeni uważane jest za akt agresji.

W roku 2311 FR, po wielu mniejszych lub większych potyczkach Romulanie podpisują ze Zjednoczoną Federacją Planet Układ Algernoński, na mocy którego zakazano używać w Gwiezdnej Flocie urządzeń maskujących. Od tego czasu Romulanie wyizolowali się i nie utrzymywali żadnych stosunków dyplomatycznych z innymi rasami. Stan ten zmienił się dopiero w roku 2364 FR. Pojawienie się nowych, groźnych przeciwników (Borg, a później Dominium) zmusiło Imperium do "otwarcia" się dla innych nacji galaktycznych. W 2371 FR roku wprowadzili pewne ustępstwa dotyczące traktatu z Algernon, kiedy to zezwolili Federacji stosować urządzenie maskujące na nowym prototypowym okręcie USS Defiant w zamian za dostarczanie wszelkich informacji o Dominium. Klęska romulańskiego wywiadu, Tal'Shiar podczas ataku na ojczystą planetę Założycieli Dominium spowodowała, że Imperium nie chciało jednak angażować się w otwarty konflikt z potęgą Kwadrantu Gamma i w 2373 FR Imperium podpisało z Dominium pakt o nieagresji. W 2375 FR starli się z rządem planety Bajor, kiedy zajęli jeden z jej księżyców, ale po interwencji bajorańskiej floty opuścili zajęte tereny.

Jedną z najważniejszych romulańskich organizacji jest Tal'Shiar, elita wywiadu, często stojąca ponad prawem i władzami, stosująca wszelkie metody, by osiągnąć swój cel. Tal'Shiar była potęgą do roku 2371, kiedy to kwiat oficerów i duża liczba okrętow romulańskich została zniszczona przez siły Dominium (zniszczyły one również dużą liczbę okrętów kardasjańskich i oficerów wywiadu Kardasji, Obsydianowej Kasty). Trzon floty Romulańskiej stanowią krążowniki klasy D'Dridex, zwane popularnie "Ptakami Wojny". Są one większe i potężniejsze od statków Federacji, mają systemy maskujące, a jako źródła zasilania używają osobliwości kwantowych. Inne spotykane okręty to klingońskie krążowniki D7, klingońskie "Birds of Prey" oraz romulańskie "Birds of Prey".

Zas w sprawie stopni to tak

Stopień romulański - stopień federacyjny

Podporucznik - chorązy

porucznik - porucznik

centurion - komandor-porucznik

podkomandor/poddowdca - komandor (sub-commander)

komandor/dowodca - kapitan (commander)

admirał - admirał floty

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram