Forum Fantastyka Star Trek Romulanie - wszystko co trzeba o nich wiedzieć. Re: Romulanie - wszystko co trzeba o nich wiedzieć.

Coen
Participant
#12668

Nie zasnałem, jednak masz sporo błedów.

Po pierwsze, w czasie pierwszej wojny z romulakami, federacja jeszcze nie istniała. Dowodzi tego odcinek TOS'a "Równowaga Strachu" gdzie Spock mówi "Strefa neutralna została ustalona po wojnie ziemsko romulańskiej ponad 100 lat temu". A to dowodzi ze federacja powstała dopiero po niej. Tego samego dowodzi historia okretów z projektu Dedalus, gdzie wyraźnie pisze iż Flota Ziemska pomimo protestu Volkan, którzy nie chcieli aby GF była istytucja militarną a jedynie naukową, przez co mieli ale do właczenia w jej szeregi zimskich Dedalusów (które były okretami wojennymi, powstałymi w czasie wojny z romulakami, i defakto przyczyniły się do zwyciestwa ziemi), przekazała tam wszystkie swoje ocalałe okrety tej klasy, co stanowiło wtedy ogromną czesc całej GF i pozowliło ziemi zostac jednym z najważnisjzych członków federacji.

następnym błędem jest ilosc jednostek które podałes. Gdyby romulanie faktycznie mieli tylko kilkaset okretów wojennych to nie stanowili by dla federacji najmnijszego zagrozenia gdyż tylko 2 floty federacji to było 650 okrętów, a z tego co wiadomo flot było co najmniej 15. Więc jakakolwiek agresja romulan oznaczałaby ich zgniecienie przez federacje, a wiec federacja by sie nimi tak nie martwiła.

Więc jak widzisz, dane federacji są błedne.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram