Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka Podróż w przestrzeni kosmicznej Re: Podróż w przestrzeni kosmicznej

Ixion
Participant
#12889

Ixion na prawde wie co pisze.

I to mi sie podoba.

😀

Trochę książek, trochę Światów Nauki, kilka prób wyjaśnienia podstaw mechaniki kwantowej w warunkach powszechnej pomroczności jasnej wśród odbiorców i tak jakoś to wyszło. 😀

Jeżeli odległość jaką chcemy pokonać byłaby bardzo długa to wtedy faktycznie mogłyby wystapić takie problemy. Jednak można ich uniknąć (lub je zminimalizować). Jeśli na trasie naszej podróży znajdują się gwiazdy lub inne masywne obiekty trasę podróży możemy podzielić w ten sposób żeby te obiekty ominąć. Wtedy trasa podróży nie byłaby już linią prostą tylko łamaną. Statek poruszałby się wtedy tylko wzdłóż odcinków tej właśnie łamanej po czym zatrzymywałby się i znowy zaginał przestrzeń aby przebyć kolejny odcinek.

Do tego oczywiście konieczna jest wiedza na temat położenia wszystkich obiektów na trasie podróży ale w przyszłości to chyba nie będzie problemem. Dzięki nowoczesnym teleskopom kartografia kosmiczna powinna się w szybkim czasie rozwinąć do odpowiedniego poziomu. .

To rozwiązuje problem z obiektami, które da się wykryć. Jeżeli jednak na trasie naszej podróży jest coś, co nie dostarcza żadnych sygnałów o swojej obecności, stanowi poważne zagrożenie. Nawet z technologią z dalekiej przyszłości nie wszystko można wykryć z dużej (w skali kosmicznej) odległości. Jeżeli na przykład w jednej jednostce przestrzeni znajduje się bardzo niewiele jakiejś materii, to nasze czujniki mogą jej nie wykryć. Po zagięciu przestrzeni materia ta zbierze się jednak w znacznie mniejszej objętości, i jej ilość na jednostkę przestrzeni przestanie być pomijalna. Jeśli będzie jej za dużo, to może ona wyrządzić naszemu pojazdowi poważne uszkodzenia, a nawet go zniszczyć. Oczywiście można programować trasę podróży na wiele krótkich „skoków”, gdzie długość każdego będzie ograniczona ilością materii, która po zagięciu przestrzeni nie wyrządzi szkody naszemu pojazdowi.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram