Forum Fantastyka Star Trek Nowy serial ST Re: Nowy serial ST

Raphael
Participant
#12818

"kosmos to bardzo duże miejsce"(T'pol) w przeciwieństwie do planety która jest raczej ograniczona. Na planecie nie wyskoczą ci naprawdę wielkie przeciwieństwa przed którymi będziesz musiał uciekać bo serial straci twoje założenia. 

Także różnorodność zdarzeń jest bardziej ograniczona niż w kosmosie. 

Moim zdaniem następny serial mógłby ukazywać wielką politykę... sojusze, wojny, szpiegostwo itd. [...]

Wręcz przeciwnie: na planecie może wyskoczyć o wiele więcej przeciwieństw niż na statku. Wszystko zależy od wyobraźni scenarzystów a także od ich pomysłów.

Przykładem nich tu będzie film Davida Lyncha pt. "Dune" (w Polsce nazywany "Diuną" 😯 ). Choćby ten film pokazuje, że planeta nie jest w żadnej mierze ograniczona względem statku kosmicznego. Aby to pojąć trzeba nieco wyjść poza stereotyp serialu ST.

[...] Przede wszystkim idea pozostawania w jednym miejscu kłuci się trochę z dewizą „to boldly go .....”, o czym wiemy po obejrzeniu pierwszych sezonów DS9. Dopiero wprowadzenie okrętu i motywu wojny z Dominium sprawiło, że serial stał się ciekawy.

Po pierwsze wspomniana idea dotyczy raczej wyłącznie serialu TNG.

Po drugie dłuuugo zastanowiałem się 😉 dlaczego chcecie (Greg i Ty) umieszczać akcję tego serialu tylko i wyłącznie na planecie!! Dla mnie oczywistm jest fakt, że planeta to byłoby tylko tło do prawdziwej akcji.

Aby bowiem akcja była ciekawa powinni pojawić się jacyś potężni wrogowie (lub istoty o nieznanych zamiarach). Ale jeśli wrogowie ci będą mieszkać na planecie, to przecież nikt nie będzie jej zasiedlał (raz że to niebezpieczne, dwa, że planeta należy już do kogoś innego). [...]

No jasne, że powinni pojawić się potężni wrogowie ale czemu myślisz, że ci wrogowie muszą mieszkać wyłącznie na planecie(chociaż i tacy mogliby być (patrz: wspomniany wyżej film "Dune")?? Nie sądzisz, że lepiej byłoby gdyby na przykład planeta była zlokalizowana niedaleko granicy Federacji z jednym z potężnych imperiów. Wtedy mogłaby się pojawić i wielka polityka i wojna i sojusze i intrygi i walki w kosmosie i wszystko czego dusza zapragnie :). Wykluczenie walk w kosmosie na rzecz walk na planecie (o którym piszesz w dalszej części posta) jest dla mnie bezsensowne. Wg jedno drugiego nie powinno wykluczać. Walki w kosmosie mogłyby się toczyć powiedzmy w obronie mieszkańców kolonii (myślę tu o dużej liczbie mieszkańców).

[...] Dlatego nowy serial powinien być takim TNG z większą ilością elementów DS9 [...]

Ja myślę, że to byłoby nalepsze pole do powielania schematów i ostatecznego zniechęcenia fanów do serii.

Świat Star Treka potrzebuje czegoś nowego, świerzej krwi, nowych pomysłów i rozwiązań. Przykład Entka pokazuje, że utarte schematy nie podobają się widzom. Potrzebują onie czegoś zupełnie odmiennego. Dlatego mimo nieprzychylnej oceny stworzenia serialu ST: the Planete 😉 podtrzymuję postawioną przeze mnie tezę, że nowy serial powinien być w zancznej mierze inny niż poprzednie (tzn powinien się rozgrywać np. na planecie).

Dedykuję tego posta wszystkim tym, którzy nie widzieli (lub nie docenili) filmu pt."Dune"

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram