Forum Fantastyka Star Trek Nowy serial ST Re: Nowy serial ST

Raphael
Participant
#12832

[...]Film był ciekawy, ale jak sam przyznałeś nie wiele miał z ST wspólnego.

Wspólne jest gatunek (kosmiczny s-f)

Jeśli zaczniemy manipulować przy ST to stworzymy coś zupełnie niekanonicznego [...]

A czy DS9 był kanoniczny. Po raz pierwszy akcję serialu osadzono na stacji kosmicznej.

[...] Jeśli planeta miała by być tłem dla akcji, to chyba to musiałaby być ważna planeta. I była by już skolonizowana.[...]

Ja sobie to tak wyobrażałem:

Pierwszy odcinek lub tylko czołówka: rok 2300 (albo paredziesiąt lat wcześniej), na obrzeżach Federacji odkryto zwykła planetę nadającą się do zamieszkania. Rozpoczyna się proces kolonizacji. Po 80-100 latach ludność planety osiąga liczbę kilku milionów (ale proces kolonizacji wciąż trwa. Aby się on zakonczył potrzeba kilkuset milionów/kilku miliardów) i wtedy dochodzi właśnie do bardzo ważnego odkrycia: na planecie znajduje się coś bardzo cennego (jak w przypadku tunelu podprzestrzennego w DS9). Może to być surowiec (jak melanż w "Dune"), specyficzne właściwości planet (odmaładzanie jak planeta Ba'ku w ST9: Insurection) lub coś zupełnie innego (jakiś ciekawy pomysł scenarzystów). To sprawia, że planetą zaczynają się interesować pobliskie mocarstwa galaktyczne i wtedy dopiero zaczyna się akcja.

Zamiast robić nowego serialu moim zdaniem trzeba się skupic na Entku a nie odrazu się poddawać i zaczynać coś od nowa. Mówie wam ten serial ma poencjał który trzeba tylko wydobyć.

Racja. Ale ja wcale nie mówiłem o zaprzestaniu kręcenia Entka tylko starałem się wybiec nieco w przyszłość i zaproponować pomysł stworzenia następnego serialu, który mam nadzieje zostanie stworzony po Entku.

A tak oftopic Diuna i jej świat to zupełnie zaprzeczenie treka tam, ludzkość zajeła się rozwojem duchowym a nie technicznym ja w treku.

"Dune" to tylko przykład i dowód na to, że można stworzyć świetny film s-f, którego akcja rozgrywa się na odległej planecie.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram