Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka Nauka a Religia Re: Nauka a Religia

Vidmo
Participant
#9359

[...]

"Dla osób wierzacych w Boga budzi to jasny dowod, ze zostali wysłuchani, atesisci lub osoby wierzace w nauke stwierdza bo tak musiało byc tylko tego nie zauwazylismy"

Właśnie . W zależności od osób i poglądów za każdym razem można do każdego wydarzenia podchodzić z każdej strony , jak np różnice dotyczące wojny w Iraku . Każdy pogląd na pewne sprawy ma swoje racje .

"Natomiast co do nauki, to małpy tez mogły rzucac kamieniami w zbliżająca się kometę i tez teortycznie mieli szanse zmienić jej kurs tyle ze bardzo nikłe."

Zgadzam się i zauważ że wraz z rozwojem Nauki te szanse rosną ...

"Tak samo moze nie miałes sredniej 6,0 aby to zmitingowało cie do nauki dalszej? Nie lubie takiego tłumaczenia bo podbija mi agresje pod niebiosa ale niestesty, moze tak własnie jest.

"Nie denerwuj się Coen (uśmiechnij się :D) . A teraz odnośnie cytatu . Powiem szczerze że nie zmotywowało mnie to do nauki (zresztą średnia 4,2 pod koniec szkoły średniej mi wystarczy 🙂 ) . To był tylko przykład , że aby coś osiągnąć muszę sam nad tym pracować , a Bóg w niczymi mi nigdy nie pomoże , czyli albo nie interesuje go to , albo nie istnieje , a jedynie są to poglądy , albo istnieje w pojęciu Deistyczym , albo ...

"Teraz kwestja mafii, klesk itd. A co jeśli to wszystko ma na celu jakies wieksze dobro? "

Myślę że Hitler wykonując anszlus Austrii , atakując Polskę itp. miał oczywiście na myśli większe dobro ALE DLA 3 RZESZY NIEMIECKIEJ.

To jest Logiczne że wojna służy w znacznym stopniu postępowi technicznemu , są wypróbowywane nowe rodzaje wojska, systemy , ulepszana medycyna , powstają różne taktyki i projekty na przyszłość itd ... . To po prostu normalny bieg rzeczy ...

"chaosie, to wedlug naukowców swiat zaczal sie od wielkiego wybuchu"

Nauka w okresie Imperim Rzymskiego była bardzo slabo rozwinięta . Mitologia najprawdopodobniej nie powstawala na podstawie wiedzy , Rzymian o wszechświecie , a jedynie na podstawie przypuszczeń . Więc do czego zmierzam ? Otóż nie należy porównywać chaosu znanego Rzymianom do wielkiego wybuchu o którym nie mieli zielonego pojęcia ponieważ jest to "w miarę nowa" teoria , to tak jakby porównywać angielski czołg Chalengel 2 do Panzera 1b (lata produkcji jak i osiągi bardzo rózne , ale i to i to jest czołgiem)

Ps:Ten temat to istne błedne koło bo jak już chyba po raz trzeci wspominam to każdy ma trochę racji i tak naprawdę człowiek jest jeszcze za głupi lub słabo rozwinięty aby to pojąć

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram