Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka BÓG Re: BÓG

Merkav
Participant
#10393

A skad sie wziol "Bog" ?

Pytanie z pozoru trudne w istocie jest bardzo proste :). Bóg był zawsze. Jest On istotą z poza wszechświata więc nie podlega prawom i ograniczeniom rządzącym wszechświatem. A nasza rzeczywistość to 4 (albo i więcej)- wymiarowa przestrzeń, w której jednym z wymiarów jest czas (zgodnie z powszechnie akceptowaną teorią względności Einsteina). Bóg jako stwórca tej rzeczywistości sam nie podlega jej prawom i ograniczeniom więc nie podlega też ograniczeniu przez czas (nie ma początku ani końca, itp.)

W "miejscu" z którego On pochodzi w ogóle nie ma takiego pojęcia jak czas. Czas został wymyślony przez Boga i jest on tylko elementem naszego wszechświata.

LOL zupelnie jakbym slyszal kumpla (zagorzalego katolika) 😀 Skoro twierdziez ze "Bog" stworzyl nasz swiat to co kto/co stworzyl/-o "Boga". Jakby pomyslec wszystko ma swoja przyczyne i skutek co wiec jest przyczyna "Boga" ?

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram