wiedzmin_22857142.jpg

Netflix we współpracy z Platige Image tworzą serial na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Tym razem autor ma być konsultantem kreatywnym całego przedsięwzięcia, a jednym z reżyserów nominowany do Oscara i nagrodzony BAFTA - Tomasz Bagiński. Bagiński szerszej publiczności dał się poznać jako reżyser tworzonych we współpracy z Allegro "Legend Polskich" oraz Ambition, krótkometrażowego filmu popularyzującego misję Rosetta.

Od czasu sukcesu serii gier o Wiedźminie od CD Project Red powrót Białego Wilka był tylko kwestią czasu. Oczekiwanie umilał nam "Sezon Burz", pierwsza po 14 latach książka z wiedźmińskiego uniwersum, czy fan filmy takie jak ten lub "Pół Wieku Poezji Później", fanowska produkcja z Zamachowskim w roli głównej. Od czasu do czasu pojawiały się pogłoski o pełnometrażowym filmie, który chciał wyreżyserować Bagiński, lecz produkcje te nie były realizowane. Kiedy wszyscy już tracili nadzieję, Platige Image opublikował na Facebooku wiadomość o podpisaniu umowy z Netflixem:
 

gallery_4_21_36810.jpg

Zapowiada się smakowity kąsek i serial, który może podbić światowe rynki. Produentami wykonawczymi tego anglojęzycznego serialu będą odpowiedziani za cykl "The Expanse" Sean Daniel i Jason Brown. Na razie za wcześnie by spekulować kogo, zobaczymy w obsadzie, kto obstawiać zagra główną rolę, nie znamy też orientacyjnej daty premiery. Oczekiwania są ogromne. Mam nadzieję, że nie zostaną zaprzepaszczone.
 

1372349679_qq1vyk_600.jpg

 

Źródło: antyradio.pl, spidersweb.pl