Informacja od organizatorów
 
Już tylko dwa miesiące dzielą nas od największego w Polsce zlotu fanów fantastyki. Co roku Pyrkon przyciąga do Poznania rzesze fanów z najdalszych zakątków kraju. Podczas XIV edycji były ich ponad 24 tysiące – to aż dwa razy więcej niż w 2013 roku.

33kagpu.jpg

Nad organizacją całego Festiwalu od kilku miesięcy pracuje ponad pięćdziesiąt osób. Tym razem szykują dla uczestników ponad 8 budynków i przeszło 6000m2 dla wystawców. Choć program cały czas jest aktualizowany (w przygotowaniu ponad 1000 godzin atrakcji!), to już teraz organizatorzy informują, że na tegorocznej edycji Pyrkonu gościć będą takich zagranicznych artystów, jak Ted Chiang, Kevin Hearne, Joe Haldeman czy Martin Gooch.
 

veaucl.jpg

Ted Chiang

 

 
Bardziej artystycznie utalentowanym fanom fantastyki zaproponowano drugą edycję Pyrkonowego Konkursu Malarskiego, a dla tych, którzy czują się mocniejsi w piórze i opowieści – konkurs larpowy Złote Maski. Z kolei każdy, kto kiedykolwiek marzył o znalezieniu się choć na kilka chwil w skórze swojej ulubionej postaci, ma szansę wziąć udział w Maskaradzie – wielkim konkursie strojów. Ponadto przez całe trzy dni Festiwalu w ramach Bloku Gier Planszowych działać będzie Games Room – ogromna hala, w której każdy uczestnik będzie mógł wypożyczyć grę planszową i zagrać w nią ze znajomymi – do wyboru ponad sto tytułów.
 

2uetafs.jpg

 
O czym jeszcze warto pamiętać?
− Pyrkon odbędzie się w Poznaniu w dniach 24-26 kwietnia 2015 roku,
− bilety można kupić już teraz, przedsprzedaż dostępna jest na stronie www.pyrkon.pl do 31 marca.