Informacja od organizatorów.
 
Festiwal Fantastyki Pyrkon to największy w Polsce i jeden z największych w Europie zlot miłośników fantastyki. Jego jubileuszowa, XV edycja, odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia 2015 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
 

20qjhj7.jpg

Pyrkon co roku zachęca do przyjazdu do Poznania rzesze miłośników gier, literatury, filmów oraz seriali fantastycznych. Edycja 2014 przyciągnęła ponad 24 tysiące uczestników. 
 

28wiko.jpg

  
Organizatorzy, czyli Klub Fantastyki Druga Era, z roku na rok tworzą wydarzenie z coraz większym rozmachem. Ponad 1000 godzin programu podzielone na kilkanaście bloków tematycznych gwarantuje zabawę przez 24 godziny na dobę. Każdego roku do Poznania przyjeżdżają znani i lubiani twórcy fantastyki, jak: Jacek Dukaj, Ian McDonald, Graham Masterton, osoby odpowiadające za grę Wiedźmin (CD project RED), Angry Birds (ROVIO) i wielu innych.

Przygotowania trwają od kilku miesięcy, ale już teraz możemy poinformować, iż gościem Pyrkonu będzie Kevin Hearne. Autor cyku „Kroniki Żelaznago Druida”. Fani polskiej literatury fantastycznej będą mogli spotkać: Andrzeja Pilipiuka, Macieja Parowskiego, Michała Cetnarowskiego, Jarosława Grzędowicza oraz Maję Lidię Kossakowską.
 

t538s5.jpg

 
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2015 odbywać się będzie w dniach 24-26 kwietnia 2015 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Koszt trzydniowego biletu to 60 złotych. Organizatorzy zachęcają do zakupienia ich wcześniej. Można to zrobić już teraz dzięki przedspedaży, która ruszyła kilka dni temu na stronie festiwalu: www.pyrkon.pl. Wszyscy uczestnicy, którzy w ten sposób nabędą wejściówki otrzymają dodatkowo pyrkonowy informator z pełnymi opisami punktów programu, sylwetkami gości i wieloma cennymi informacjami dotyczącymi imprezy oraz wszelkie gadżety i gratisy, które przygotowane zostaną razem z partnerami festiwalu. Właśnie na tę okazję firma Q-workshop zaprojektowała specjalne kostki, które będą idealną pamiątką z Pyrkonu, a to dopiero początek niespodzianek! 
 

28s0ris.jpg