Festiwal Fantastyki Pyrkon 2014 zbliża się wielkimi krokami. Z każdym nadchodzącym dniem powiększa się lista gości i ujawniane są kolejne atrakcje. Uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności pisarskie pod okiem redaktorów "Nowej Fantastyki" oraz obejrzeć wystawę klocków LEGO. Pierwsze 15 tysięcy osób otrzyma przy wejściu, specjalnie zrobioną z okazji Pyrkonu, kostkę do gry.

296grcj.jpg

Pyrkon odbywa się w Poznaniu w pierwszy weekend wiosny czyli już za dwa miesiące. Na stronie internetowej wydarzenia organizatorzy informują o kolejnych atrakcjach.

Na rosnącą listę gości trafiły kolejne nazwiska. Swoją obecnością zaszczycą nas między innymi: Olga Gromyko, autorka serii książek o Wiedźmach, Piotr Zychowicz, autor opublikowanych przez Dom Wydawniczy "Rebis" książek "Pakt Ribbentrop-Beck" i "Obłęd '44" oraz Piotr "Mithrandir" Żygadło, gość bloku gier komputerowych, twórca gier komputerowych na zlecenie Artifex Mundi.

Przygotowano również atrakcję dla przyszłych pisarzy. Michał Cetnarowski i Marcin Zwierzchowski z miesięcznika "Nowa Fantastyka" zapraszają do udziału w warsztatach na temat pisania opowiadań.

Klub Dorosłych Fanów LEGO LUGPol.pl oraz Stowarzyszenie Zbudujmy.to po raz czwarty zorganizują na Pyrkonie wystawę konstrukcji w całości powstałych z klocków LEGO. Zbudowane zostaną z nich zamki, makiety, pojazdy, maszyny i roboty.

Dodatkowo, Klub Fantastyki „Druga Era” wraz z firmą Q-Workshop przygotował prezent dla pierwszych 15 tysięcy uczestników. Każdy z nich dostanie, wydaną specjalnie z okazji Pyrkonu, kostkę do gry.

Festiwal Fantastyki Pyrkon odbędzie się w dniach 21-23 marca 2014 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Głównym celem całodobowej imprezy jest promowanie szeroko rozumianej fantastyki oraz zagadnień związanych z popkulturą.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej: www.pyrkon.pl
 

Źródło: informacja prasowa