Do Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej wpłynęło zgłoszenie o projekcie filmu "Wiedźmin" w reżyserii Tomasza Bagińskiego. Bagiński i Platige Image są odpowiedzialni za zwiastuny gier The Witcher. Warto wspomnieć, że jeden z animowanych filmów Bagińskiego - „Katedra” - był w 2002 roku nominowany do Oscara. Stworzył też klip reklamujący igrzyska olimpijskie w Soczi emitowany na BBC. Animacja szybko zyskała dużą popularność w sieci.
 
Po poruszeniu jakie wywołała powyższa informacja, ruszyła lawina spekulacji na temat produkcji. Tomasz Bagiński jednak sprawy nie komentuje: "Film jest w fazie developmentu. Na tę chwilę nie udzielam więcej informacji. Trzeba poczekać do końca roku".
 
Tym bardziej cieszy oświadczenie, jakie wydała Platige Films: "Rozpoczęliśmy przygotowania do produkcji pełnometrażowego aktorskiego filmu fabularnego „Wiedźmin”, za który odpowiedzialny będzie Tomek Bagiński i ekipa Platige Films. Scenariusz powstanie w oparciu o prozę Andrzeja Sapkowskiego. Projekt jest obecnie w fazie developmentu".
 
Miejmy nadzieję, że film zatrze wpadkę serialu.
 

1016684_10151523572033927_1254566159_n.j

Źródło: eurogamer.pl, tvn24.pl