HBO potwierdziło realizację serialu scifi "Westworld". Odpowiedzialni za ten projekt są J. J. Abrams i Jonathan Nolan. Jednak reżyser Gwiezdnych Wojen i scenarzysta Insterstellar to nie jedyne sławy, które zobaczymy na małym ekranie już w 2015 roku. W głównych rolach zagrają: Anthony Hopkins, Thandie Newton, Evan Rachel Wood, Ed Harris i James Marsden.
 

vxgnc4.jpg

Sir Anthony Hopkins zagra doktora Roberta Forda, właściciela parku rozrywki

 
Westworld ma być remakiem klasycznego filmu sci-fi z lat 70'. W 1973 roku Michael Crichton (Jurassic Park), przedstawił wizję świata niedalekiej przyszłości. Akcja toczy się w miasteczku rodem z westernu, stworzonym przez osoby zajmujące się rozrywką. W tym wykreowanym świecie możemy spotkać kowbojów obdarzonych sztuczną inteligencją, napaść na bank albo wywołać bójkę w barze czy, jeśli przyjdzie nam ochota, romansować z kuszącymi robotami.
 

15nae7m.jpg

Thandie Newton, jako Meave Millay (android)

 
Serial został opisany jako: "mroczna odyseja o świcie sztucznej inteligencji i grzechach przyszłości."  Prawdziwy mrok pojawi się w momencie, kiedy robot-rewolwerowiec na skutek błędu w mechanizmie nim sterującym zacznie traktować gości miasteczka jako swoje ofiary, a błąd zacznie rozprzestrzeniać się jak wirus....
 
Źródło: bbc.com, nme.com