Już za miesiąc TrekSfera - coroczny zjazd fanów Star Treka, a zarazem największa tego typu impreza w Polsce. Po raz kolejny z dumą zapewnimy cztery dni atrakcji dla wszystkich trekkerów oraz trekkies chcących przyjechać na Politechnikę Warszawską w dniach od 7 do 10 sierpnia. 
 
Jako że układanie planu Treksfery już za nami, możemy zdradzić, że dużo się będzie działo.
W tym roku bardziej postawiliśmy na integrację i zabawę, co poskutkowało dwoma larpami, blokiem gry planszowej Star Trek Attack Wing, kalamburami oraz konkursem wiedzy o ST:Voy.
Jednocześnie jeszcze bardziej zacieśniliśmy współpracę z blokiem Star Wars i w efekcie wspólnie zorganizujemy 3-dniowe starcie uniwersów składające się zarówno z konkursów zręcznościowych jak i wiedzowych.
Na tegorocznej Treksferze swój finał będzie miała także Treksonda, a więc kolejne już badanie społeczności fanów Star Treka w Polsce. Na prelekcji omówimy tegoroczne wyniki oraz spróbujemy przedstawić jak zmienił się fandom od 2010 roku, kiedy to miało miejsce ostatnie badanie.
Kolejnym ważnym wydarzeniem będzie prelekcja przedstawiciela indonezyjskiego oddziału Gwiezdnej Floty, stanowiąca kolejny krok w międzynarodowej współpracy stowarzyszenia Treksfera.
 
Jeżeli chcecie już teraz zapewnić sobie wstęp na nasz konwent, zapraszamy do konkursu, w którym do wygrania są aż dwie wejściówki. Jeżeli jesteście zainteresowani tegorocznymi koszulkami, to zapraszamy do naszego formularza, gdzie możecie zamówić T-shirt w wybranym przez was kolorze.
 
Macie jakiekolwiek pytania, sugestie? Piszcie na adres kontakt@treksfera.pl. 
Jeżeli nie, to nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na Was na sierpniowej Treksferze, organizowanej w ramach 9 Avangardy w Warszawie.
Do zobaczenia!