Forum Trek.pl Newsy Star Trek Zwiastun Star Trek - już oficjalnie

Zwiastun Star Trek - już oficjalnie

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
  • Author
    Keymaster

Wreszcie jest! Już oficjalnie, legalnie i w świetnej jakości, nawet HD - trailer jedenastej części serii Star Trek. Zwiastun wywołuje kontrowersje wśród fanów już od kilku dni, gdy pojawił się w kinach, ale czy słusznie? O tym dowiemy się dopiero w maju.

Trailer dostępny jest na oficjalnej stronie filmu - link.

Breen
    Participant

Bardzo ciekawy trailer, naprawdę nie rozumiem skąd na jego temat tyle negatywnych komentarzy, szczególnie , że to tylko urywek filmu i trudno oceniać go jako całość. Bardzo mi się podoba odświerzenie świata TOS. Rozumiem, że niektórzy mają pewnie zastrzeżenia w sytuacjach nagięcia kanonu, ale nie dajmy się zwariować. Dziś Star Trekowi jest potrzebna nowa twarz, gruntowny lifting, a nie da się tego zrobić trzymając się realiów lat 60-tych, mamy XXI wiek. Młody Kirk jako buntownik? a dlaczego nie? Dlaczego nowy Battlestar Galactica zdobył serca i uznanie widzów? dlatego, że prócz ciekawej fabuly, świetnych efektów specjalnych i dobrej gry aktorów ma coś jeszcze- poczucie realizmu. To czego brakowałoby teraz Trekowi gdyby nakręcono go w 100% w konwencji TOS, gdzie było zbyt cukierkowo, zbyt idealistycznie i moralizatorsko( oczywiście na tamte czasy nie była to wcale wada). Ja w Star Treku chcę czuć, że postaci przeżywają prawdziwe emocje, gniew, krew i prawdziwą a nie "udawaną" przemoc, bo taki jest świat. Może trochę przesadziłem, ale Trek wywołuje sam w sobie emocje. Mam nadzieje, że film okarze się wielkim sukcesem, czego sobie i wszystkim fanom Star Treka życzę.

zdarom
    Participant

Piotrze co dokładnie trzeba tam kliknąć bo cokolwiek bum nie tuszył to od razu odsyła mnie do ściągnięcia QuickTime Player'a.

Barusz
    Participant

Nic nie muszisz ściągać czy montować (jeśli nie chcesz) tu masz ładną wersję:

http://www.youtube.com/watch?v=qewkmH7KmDs

Piotr
    Keymaster

Zdarom, trailer wymaga QuickTime'a, wiec bez niego raczej niewiele zobaczysz. 😉 Dlatego Cie odsyla.Barusz, filmiki z youtube rzadko sa ladne. Ten nie jest. ;> Sprobuj obejrzec trailer na pelnym ekranie.

Lo'Rel
    Participant

Właśnie sobie obejrzałem trailer z lekkim opóźnieniem bo w pracy byłem o 18 🙁 ale muszę przyznać - w HD na pełnym ekranie trailer wygląda imponująco. Będzie dużo - bitwy, seks i loty suborbitalne 🙂 największą niewiadomą zostaje fabuła...

Erixin
    Participant

Zgadzam się, Wielu fanów ST jest zbyt konserwatywnych!!! Jeżeli chcemy oglądać wypasione space opery powinniśmy się troszkę ugiąć.

Nie którzy zachowują się jak inkwizycja ( ekstremiści: czytaj młodzieżówki polityczne ), a to okienko nie w tym miejscu w statku, w bereciku nie w tą stronę antenka. Panowie Ja się ciesze że zobaczę Film SF z prawdziwego zdarzenia.

zdarom
    Participant

Te Buce od oficjalnej stronki nie potrafią nawet normalnie wpakować filmiku. Powinno chodzić na czymkolwiek.Nie wiem jak was ale mnie jeszcze na tej stronce zdziwiła wyświetlana data premiery Star Treka tzn. miesiąc - dzień - rok. Takiego za zapisu jeszcze nie widziałem.

Krusty
    Participant

Zgadzam się, Wielu fanów ST jest zbyt konserwatywnych!!! Jeżeli chcemy oglądać wypasione space opery powinniśmy się troszkę ugiąć.

Nie którzy zachowują się jak inkwizycja ( ekstremiści: czytaj młodzieżówki polityczne ), a to okienko nie w tym miejscu w statku, w bereciku nie w tą stronę antenka. Panowie Ja się ciesze że zobaczę Film SF z prawdziwego zdarzenia.

Ja bym bardzo chciał wiedzieć czy to rzeczywście będzie sciifi czy kolejna część Mission: Impossible... 

Breen
    Participant

Te Buce od oficjalnej stronki nie potrafią nawet normalnie wpakować filmiku. Powinno chodzić na czymkolwiek.

Nie wiem jak was ale mnie jeszcze na tej stronce zdziwiła wyświetlana data premiery Star Treka tzn. miesiąc - dzień - rok. Takiego za zapisu jeszcze nie widziałem.

No faktycznie, po co zmuszać ludzi to instalowania tego badziewia od Apple..ale cóż, chęć zobaczenia trailera była silniejsza..:)

A co do datowania, wydaje mi się, że w USA standardowo w ten sposób zapisuje się daty- miesiąc-dzień-rok

Barusz
    Participant

Te Buce od oficjalnej stronki nie potrafią nawet normalnie wpakować filmiku. Powinno chodzić na czymkolwiek.

Nie wiem jak was ale mnie jeszcze na tej stronce zdziwiła wyświetlana data premiery Star Treka tzn. miesiąc - dzień - rok. Takiego za zapisu jeszcze nie widziałem.

To standardowy amerykański sposób zapisu, znajdziesz go np. w ichnich prawach jasdy, paszportach itp.

Gosiek
    Participant

O ile pamiętam to dość dawna oficjalne trailery większości filmów pojawiają się w formacie .mov, więc żadna to nowość. W sumie, to nie pamiętam kiedy ostatnio poza youtube trafiłam na trailer w jakimś innym formacie. Poza tym to jest popularny format, więc dlaczego mieliby z niego rezygnować?

Standardowy zapis daty w USA.

A w HD trailer faktycznie wygląda ładnie.

Jeżeli chcemy oglądać wypasione space opery

A co to znaczy "wypasiona space opera"? Bo jeżeli przerost formy nad treścią, tak jak choćby w nowych częściach Gwiezdnych Wojen, to ja akurat nie jestem zainteresowana. Ani trochę.

zdarom
    Participant

Z waszych wypowiedzi wynika iż byłem niedoinformowany w sprawie daty. Ale ten trailer to zupełnie inna bajka, no ale amerykańce tak mają że lubią zmuszać do tego co im się zachce.

Lo'Rel
    Participant

czy to rzeczywście będzie sciifi czy kolejna część Mission: Impossible...

Oby nie. Poza tym nic chyba w tym złego, że będzie dynamicznie i na wielką skalę. Trek zawsze był kierowany do wąskiej grupy odbiorców przede wszystkim dlatego, że ST to serial. A teraz target się powiększył na masówkę. Co nie oznacza, że będzie to gniot. Choć równie dobrze, może to dokładnie to oznaczać...

Krusty
    Participant

Panowie istnieje coś takiego jak QuickTime Alternative który swietnie zastępuje orginała i nie zaśmieca wam kompa.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram