Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Zwiastun drugiego sezonu Stargate Universe

Zwiastun drugiego sezonu Stargate Universe

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author
    Keymaster

Pojawił się trailer drugiego sezonu Stargate Universe. Ponad dwuminutowy filmik pokazuje, co nas czeka po premierze 28 września. A będzie się działo - zobaczcie sami.

[dailymotion]xe5c7q[/dailymotion]

Infango
    Participant

eee jakoś tak nie czuje się specjalnie nakręcony, ta muzyka to jakaś taka BSG i pokazali mi najlepsze sceny z całego sezonu 🙁 w porównaniu do zajawki nowego sezonu Dekstera to jest cieniutki .ps.: w UK rozpoczęło się nadawanie nowego serialu Sherlock sama nazwa zapowiadała coś kiepskiego ale pierwszy odcinek nie powiem wymiata, polecam dobry serial z ciekawymi postaciami i historią ( jak na pierwszy odcinek )

perekel
    Participant

Mam zwyczaj nie komentować specjalnie czegoś, czego jeszcze nie widziałem w całości. Więc powiem: hmmmmm... 😮

Cross
    Keymaster

Obcych nadal nie stwierdzono...

Erixin
    Participant

Ciesze się, że scenarzyści zerwali z estetyką SG 1. Kicz w pierwszej części był powszechny, a schemat drużyny zapożyczony z filmów A team. Małą modyfikacją tego jest Atlantis. Mam wrażenie, że dla większości fanów SG problemem jest brak ściśle określonego wroga ( nie jest komiksowo. Brak wyraźnych podziałów na czarne i białe charaktery). Bohaterowie SGU i ich problemy są tak oczywiste w ich sytuacji ( jeżeli może być coś oczywistego w filmie SF ), że dla wielu jest to nie do przyjęcia. Serial pewno zdechnie bo "target" jest zbyt wąski aby TV mogło sobie zarobić.SGU to przełamanie szablonów i krok do współczesności. Ciesze się bo to ewolucja a nie stagnacja jak było dotychczas w wypadku ST.

Cross
    Keymaster

ich problemy są tak oczywiste w ich sytuacji ( jeżeli może być coś oczywistego w filmie SF ), że dla wielu jest to nie do przyjęcia.

Tak umarły Defying Gravity i Virtuality. Niestety, popytu na takie SF nie ma, wielka szkoda. Jednak w SGU brakuje mi choćby promila tego klimatu z obcością, mimo wszystko...

Infango
    Participant

Przez wszystkie sezony SG1 i SGA mieliśmy do czynienia z operacją militarną więc jest to jakiś kanon, zawsze od strony struktur wojskowych wszystko wydawało się ok a tu nagle mamy karną kompanię. Jakoś małe realne jest to że misję wysokiego ryzyka na obcej planecie do ochrony naukowców wysłali dowódcę który nie jest w stanie poświęcić jednej osoby dla uratowania załogę i statek który potencjalnie może stać się najważniejszym odkryciem militarnym. Ja rozumiem że zerwanie ze starym schematem Stargate mogło być dobrym posunięciem ale efekt końcowy jest raczej kiepski...

Jamjumetley
    Participant

Trochę się dzieje, ale rzeczywiście - trailery pokazują najsmakowitsze kąski. Ważne, co pokażą pomiędzy. Źle chyba nie jest, ale za wcześnie, żeby coś stwierdzić.

ps.: w UK rozpoczęło się nadawanie nowego serialu Sherlock sama nazwa zapowiadała coś kiepskiego ale pierwszy odcinek nie powiem wymiata, polecam dobry serial z ciekawymi postaciami i historią ( jak na pierwszy odcinek )

Polecam! Polecam! Polecam! Miałem przyjemność obejrzeć podczas pobytu na Wyspach. Już się nie mogę doczekać kolejnego odcinka. Może kogoś zainteresuje fakt, że producent maczał palce przy Doctor Who. W Sherlocku zero fantastyki ale serial zapowiada się smakowicie. Miałem zupełnie inne odczucia niż Infango. Kiedy zobaczyłem zajawki, czekałem na pierwszy odcinek i się nie zawiodłem.

No i wygląda na to, że w przyszłości pojawi się Moriarty 😀

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram