Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Zwalczanie przestępczości

Zwalczanie przestępczości

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 87 total)
  • Author
    Posts
  • Romek 63
    Participant
    #103212

    Jak pracuje mózg seryjnego mordercy ?

    http://odkrywcy.pl/kat,111396,title,Jak-pr...,wiadomosc.html

    Neurobiolog James Fallon, również z University of California, potwierdza hipotezę dwóch inżynierów. Naukowiec ten zajmuje się badaniem reakcji zachodzących w mózgach psychopatów. Z jego badań wynika, że czynnikiem, który wywołuje chęć popełnienia morderstwa, może być hormon wydzielany przez ciało migdałowate znajdujące się w mózgu. Ludzie, u których wytwarza się ten związek chemiczny, doświadczają ciągłego nieprzyjemnego uczucia, które zagłuszyć można jedynie poprzez wykonanie jakiegoś konkretnego zadania. W zależności od osoby może to być wypicie alkoholu, zjedzenie czegoś lub, jak w przypadku mordercy, zabicie kogoś.

    Najnowsze odkrycia naukowców przyczynią się do opracowania sposobu przewidywania kolejnych ruchów seryjnych morderców zanim zdążą kogoś zabić. Niestety, z tych samych badań wynika, że zabójcy nie popełniają przestępstw świadomie, lecz pod wpływem reakcji chemicznych zachodzących w ich organizmie. Oznacza to, że naukowcy jednocześnie pomogli policji zapobiegać zbrodniom i mordercom bronić się w sądzie poprzez dostarczenie im argumentu świadczącego o ich niepoczytalności.

    A nie lepiej by było osobnikom skłonnym do popełnienia morderstwa po prostu wyciąć to ciało migdałowate znajdujące się w mózgu ? :huh:

    Eviva
    Participant
    #103213

    Staliby się kalekami - straciliby pamięć krótkotrwałą i nie tylko. Jak dla mnie, w porównaniu z więzieniem lub karą śmierci to jednak raczej humanitarne.

    Match
    Participant
    #103216

    Czasy lobotomii mamy już szczęśłiwie za sobą.A tłumaczenie działania człowieka wydzieleniem pojedynczej substancji, wobec poziomu komplikacji mózgu i wielu warst świadomości, jest conajmniej nie na miejscu.

    Eviva
    Participant
    #103229

    Cóż, są zwolennicy takich rozwiązań:

    http://www.gadu-gadu.pl/czechy-chca-kastro...tm_medium=hover

    Wbrew pozorom rezultaty nie są zadowalające...

    Romek 63
    Participant
    #103502

    Prezydent Kolumbii chce legalizacji narkotyków

    http://wiadomosci.onet.pl/swiat/prezydent-...,wiadomosc.html

    Prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos powiedział podczas swego wystąpienia na festiwalu literatury i sztuki w Cartagenie (północna Kolumbia) , że skłonny byłby zalegalizować narkotyki w Kolumbii, jeśli reszta świata zaakceptowałaby taką decyzję - donosi EFE.

    Kolumbia jest największym na świecie producentem kokainy.

    Zarówno Fuentes jak i Ramirez powiedzieli, że początkiem rozwiązywania kryzysu, z powodu którego cierpią kraje Ameryki Środkowej i Meksyk, byłaby "legalizacja" narkotyków.

    Po ich wystąpieniu prezydent Santos powiedział: "Takie zozwiązanie byłoby do zaakceptowania dla Kolumbii, jeśli zdecyduje się na nie cały świat". Najgorętszym etapem dyskusji - jak podaje EFE - były wystąpienia podczas których podkreślano, że największym "utrapieniem" Ameryki Łacińskiej jest przemoc związana z narkotykami.

    Coś mi się wydaje że legalizacja narkotyków to teraz już chyba jedyne rozwiązanie dla Ameryki Południowej - gorzej już i tak być nie może, a jest duża szansa na poprawę poprzez legalizację.

    Cross
    Keymaster
    #103503

    Oczywiście że się nie zgodzą, hipokryci.

    Romek 63
    Participant
    #105952

    http://kopalniawiedzy.pl/pieklo-kara-Bog-w...a-religia,16072

    http://www.geekweek.pl/wiara-w-pieklo-chro...68/#more-362468

    Wiara w piekło chroni przed przestępczością

    Naukowcy przeanalizowali dane zebrane przez 26 lat od 143197 osób z 67 państw. Okazało się, że współczynnik przestępczości jest niższy tam gdzie występuje większa wiara w piekło i karę czekającą na nas po śmierci niż tam gdzie wierzy się w niebo i dobroczynność.

    Potwierdza to wcześniejsze badania, które zostały przeprowadzone na studentach. Okazało się, że ci, którzy wierzyli w przebaczającego Boga ściągali na egzaminach więcej od tych, którzy wierzyli w jego starszą, surową wersję.

    Takie samo przełożenie można znaleźć nawet w przypadku… PKB. W 2003 roku badacze z Uniwersytetu Harvarda dokonali odkrycia, że PKB w rozwiniętych krajach jest wyższe tam gdzie wierzy się w piekło.

    Zdaniem badaczy właśnie na podstawie wiary można dużo precyzyjniej przewidzieć wskaźnik przestępczości w danym kraju niż na podstawie chociażby PKB czy nierówności dochodów.

    Jakoś wydaje mi się że wiedziałem o tym i bez tych badań 😀

    Diabeu
    Participant
    #105958

    Ale że wiara do niczego nie prowadzi to już inna sprawa.

    Romek 63
    Participant
    #105961

    Z tych badań to by wynikało że owszem prowadzi do zmniejszenia przestępczości. Oczywiście można wierzyć tym badaczom i wynikom albo nie 😉

    Dalek
    Participant
    #105971

    Dlatego wszyscy powinniśmy żyć w strachu, zarządzani przez wielkich władców.

    kotek
    Participant
    #105975

    Dalek, wielkich władców mających konszachty z jeszcze większymi siłami nadprzyrodzonymi! ;)Ergo cofnijmy się do ery szamanów 😉

    Dalek
    Participant
    #105981

    Coś jak "Złotej Gałęzi" Frazera ;)?

    kotek
    Participant
    #105983

    Nie znam tej książki, ubolewam. Pisząc mojego posta miałam na myśli np. starożytny Egipt.A propos książek. Znów pewnie będzie offtop, ale jestem w temacie scifi/fantasy wciąż świeża, zwłaszcza w fantasy. Po przeczytaniu kilku serii tomisk fantasy chętnie sięgnełabym po kolejne i tu pojawia się problem, nie wiem po co? Królestwo za dobrą lekturę na weekend 🙂

    Dalek
    Participant
    #105988

    "Kroniki Czarnej Kompanii" Glena Cooka.

    Barusz
    Participant
    #105989

    Akurat z wiedzy ze Złotej Gałęzi, to w zasadzie każdy może skorzystać, w sensie każdy może sobie zrobić laleczkę nielubianego sąsiada czy szefa i wpinać w nią szpilki ;P No a to, że powiniśmy żyć w strachu przed karą to inna rzecz, taka już ludzka natura. Wysoce niedoskonała.

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 87 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram