Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Zwalczanie przestępczości

Zwalczanie przestępczości

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 87 total)
  • Author
    Posts
  • Eviva
    Participant
    #99029

    Niedawno na onecie był artykuł o dziewczynce, która uczyła się w amerykańskiej fundacji. Zdolna mała, niestety, rodzina postanowiła sprzedać ją do burdelu... Gdy własna rodzina robi dziewczynce coś takiego, to czy to nie są ludzie z piekła rodem?W Chinach sprawy mają się inaczej, bo tam za handel ludźmi jest kula w łeb - krótko i bez gadania.

    Galactica
    Participant
    #99058

    Chińczycy sobie jakoś radzą, ale z nami Polakami nie dadzą rady. I chyba się nauczyli z historii, że z Nami nie warto zaczynać. My wszystko zniszczymy (niechcący). Tylko patrzeć kiedy UE się przez nas zawali 😀

    Romek 63
    Participant
    #101010

    Komputer ujawnia styl wypowiedzi psychopaty

    http://kopalniawiedzy.pl/psychopata-slowa-...cock-14096.html

    Analiza komputerowa języka psychopatycznych morderców ujawnia, w jaki sposób postrzegają siebie, świat i swoje ofiary. Efekty współpracy psychologów z Uniwersytetu Cornella i Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej będzie można wykorzystać jako narzędzie diagnostyczne, służące do oceny postępów w trakcie terapii czy tropienia podejrzanych w Internecie.

    Prof. Jeff Hancock potwierdza, że słowa wykorzystywane przez psychopatów pasują do podstawowych cech osobowościowych i świadczą o egoizmie, płaskości emocjonalnej oraz odłączeniu moralnym od popełnionych przestępstw.

    Zespół przeanalizował historie opowiedziane przez 14 psychopatycznych morderców przebywających w kanadyjskich więzieniach. Porównano je z wypowiedziami 38 morderców, u których nie rozpoznano psychopatii. Każdego mężczyznę proszono o opowiedzenie ze szczegółami popełnionej zbrodni. Po transkrypcji nagrania poddano analizie komputerowej.

    Okazało się, że psychopaci częściej używali słów "ponieważ", "więc/dlatego", co sugerowało, że popełnienie przestępstwa "było konieczne" do osiągnięcia konkretnego celu. Hancock i inni zauważyli, że w wypowiedziach psychopatów pojawiało się 2-krotnie więcej słów odnoszących się do potrzeb fizycznych, np. jedzenia czy seksu (w opisie niejednokrotnie występowały detale związane z posiłkami spożywanymi w dniu zbrodni). U niepsychopatycznych morderców wykryto więcej wyrazów oznaczających potrzeby społeczne, np. dotyczących rodziny, religii czy duchowości.

    Psychopaci charakteryzowali się również mniejszą fluencją słowną (zdolnością do wydobywania z zasobów umysłowych różnych wyrazów): w ich wypowiedziach częściej pojawiały się przerywniki/wypełniacze w rodzaju "yyy", "hmm". Psycholodzy przypuszczają, że może to być skutkiem większej chęci wywarcia na rozmówcy pozytywnego wrażenia. Dobór wyrazów pochłania większość zasobów poznawczych, zaburzając płynność mowy.

    Tego od dawna szukałem 🙄 Znalazłem naukowca który próbował wdrożyć kiedyś pewną metodę leczniczą. Ja bym ją zastosował wszystkim odbywającym karę za morderstwo z premedytacją i bez afektu lub ciężkie pobicie i wszelkim psychopatom. Przestępca stałby się niegroźny i nie trzeba by było opłacać miejsca w więzieniu. Teraz przy obecnym poziomie techniki na pewno dałoby się ją tak dopracować by nie było zbyt duzych efektów niepotrzebnych i groźby śmierci przy operacji 🙄

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Lobotomia

    Lobotomia

    Eviva
    Participant
    #101012

    Jakim filmem to pachnie? "Raport mniejszości"?

    Romek 63
    Participant
    #101014

    Tak. Zgadza się i to nawet bardzo pachnie 😀

    „Raport Mniejszości” już w Kaliforni – dowiedz się, jak przewiduje się przestępstwa

    http://gadzetomania.pl/2011/08/20/raport-m...ie-przestepstwa

    Kalifornijska policja prowadzi właśnie mały eksperyment: przy użyciu specjalnych programów komputerowych stara się przewidzieć miejsca zbrodni, a następnie wysyła tam funkcjonariuszy. Czy to działa?

    Program jest realizowany od lipca, tuż po tym kiedy jednostka z Santa Cruz zaobserwowała spadek skuteczności wraz z podwyższeniem się ilości przestępstw. Algorytm został stworzony przez matematyków, antropologów oraz kryminologów i jest bardzo podobny do tego, który przewiduje trzęsienia ziemi.

    Według New York Times:

    W oparciu o nowe modele przewidywania wstrząsów wtórnych ziemi, generuje się prognozy jakie obszary w odstępach czasu są najbardziej narażone na występowanie przestępstw. Wszystko opiera się również o analizę wzorców opartych na danych o zbrodniach z lat poprzednich. Wyniki są codziennie kalibrowane i najnowsze przestępstwa są na bieżąco dodawane do systemu.

    "Raport mniejszości" to nie fikcja. Przestępstwo będzie można przewidzieć

    http://odkrywcy.pl/kat,111398,title,Raport...,wiadomosc.html

    Barusz
    Participant
    #101015

    To nie to samo, tu nikt nie jest karany (czy qoasikarany), tylko koncentruje się środki w miejscu, w którym potencjalnie powinno się szukać przestępców. To tak jak by porównać (absurdalny) pomysł posłania mandatów wszystkim posiadaczom szybkich samochodów ("bo skoro ktoś ma szybki samochód to pewnie będzie przekraczał prędkość, inaczej po co by go kupował") z (rozsądnym, wręcz oczywistym) pomysłem postawienia drogówki przy drogach, a nie gdzie indziej.

    Romek 63
    Participant
    #101027

    Wiek niewolników

    http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/swiat/wiek...-wiadomosc.html

    Kiedy czytasz ten tekst, miliony ludzi na całym świecie zmuszanych jest właśnie do niewolniczej pracy. W seksbiznesie, na plantacjach, w rybołówstwie. W Europie, Azji i Ameryce, dosłownie wszędzie. Według ekspertów, na świecie nigdy jeszcze nie było tylu niewolników, co dzisiaj.

    Z kwietniowego raportu, przygotowanego dla Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR), dowiadujemy się, że w każdej chwili na świecie ofiarami handlarzy ludźmi jest minimum 2,5 miliona osób, z czego aż 79 proc. z nich wykorzystywanych jest do celów seksualnych. Niewolnictwo przynosi gangsterom roczny zysk rzędu 32 miliardów dolarów. 67 procent zarobku generuje właśnie przymusowa prostytucja, głównie kobiet i dzieci.

    - Kobiety zmuszane do prostytucji to już odrębne zjawisko handlu ludźmi. Zauważamy jednak, że coraz częściej mamy do czynienia z osobami zmuszanymi do niewolniczej pracy na budowach czy w rolnictwie. To zarówno Polacy, którzy kuszeni atrakcyjnymi ofertami pracy za granicą trafiają de facto do obozów pracy, ale też np. Ukraińcy, którzy przyjeżdżają do Polski i tu są wykorzystywani – mówi nam Joanna Garnier z Fundacji La Strada.

    Oficjalnie przedstawiane statystyki mogą powodować ból głowy. Parlament Europejski szacuje, że rocznie ofiarami handlu ludźmi w samej tylko Europie Zachodniej pada nawet pół miliona osób. Szacunkowa liczba ofiar handlu ludźmi związanych z Polską jako krajem pochodzenia, przeznaczenia i tranzytu wynosi ponad 15 tysięcy osób. UNICEF mówi o kilku milionach dzieci, będących współczesnymi niewolnikami, z kolei naukowcy z Uniwersytetu w Exeter mówią już o liczbie nawet siedmiu milionów uciemiężonych. Najdalej w szacunkach idzie amerykańska organizacja "Free the Slaves", która podaje liczbę aż 27 milionów osób, które są ofiarami handlarzy ludźmi, najczęściej w rejonie Azji i Pacyfiku. E. Benjamin Skinner, autor książki "Zbrodnia. Twarzą w twarz ze współczesnym niewolnictwem" uważa, że niewolników jest obecnie więcej niż kiedykolwiek w historii ludzkości.

    Wachlarz praktyk, które można uznać za współczesne niewolnictwo jest niezwykle szeroki. To nie tylko zmuszanie do prostytucji, ale też przymusowa praca na plantacjach, czy służba w domach zamożnych panów. Ale nie tylko. Dla przykładu w Azji Południowej częste są przypadki niewoli za długi, które dziedziczone są z ojca na syna.

    Areną dla handlarzy ludźmi są wszelkiego rodzaju konflikty zbrojne i kataklizmy. W Ugandzie porywane i odurzane narkotykami dzieci były siłą wcielane w szeregi rebelianckich armii, a po ostatnim trzęsieniu ziemi na Haiti, handlarze żywym towarem wprost oferowali odkupienie dzieci od ubogich rodzin. I często dobijali targu.

    Jeszcze inna sytuacja ma miejsce na morzu. Z ubiegłorocznego raportu Fundacji Sprawiedliwego Środowiska wyłania się przerażający obraz warunków, w jakich pracują niewolnicy na pirackich statkach poławiających ryby na zachodnim wybrzeżu Afryki, czy w Azji. Ludzie żyli tam, spali i jedli często w miejscach przeznaczonych dla ryb.

    Pełny tekst jest tutaj : http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/swiat/wiek...-wiadomosc.html

    A niby mówi się że czasy niewolnictwa dawno minęły 😐

    Match
    Participant
    #101029

    Chyba tutaj najbardziej pasuje

    Jeśli to prawda, to Izrael własnie rozwiązał problem prywatności przy skanowaniu pasażerów na lotnisku. Źródło antyizraleskie, więc i ton artykułu prześmiewczy, ale pomysł bardzo mi się podoba.

    http://www.normanfinkelstein.com/first-emc...ws-are-amazing/

    !יפה מאוד

    Sai
    Participant
    #101069

    Niezły pomysł 🙂 Właśnie przygotowuję się na wycieczkę w tamte strony i będę korzystał z lotniska w Tel Avivie. Ciekawy jestem ich procedur bezpieczeństwa, bo słyszałem różne anegdoty... a propos przewidywania próby popełnienia przestępstwa. Służby lotniskowe w Izraelu są ćwiczone w... odczytywaniu wyrazu twarzy. Ciekawe czy za to można trafić na przesłuchanie 😉 .

    Match
    Participant
    #101074

    Nie wiem, ale mam porównanie zachowania służb lotniskowych w Izraelu i USA - zdecydowanie wolę Izrael, było dużo kontroli, ale wszystko bardzo grzecznie i delikatnie, cały czas przepraszali przypominając że chodzi o moje bezpieczeństwo.I nigdzie na świecie nie czułem się tak bezpiecznie jak po północy w Jerozolimie - co chwilę trzyosobowy patrol z bronią automatyczną.

    Eviva
    Participant
    #101084

    Nie wiem, ale mam porównanie zachowania służb lotniskowych w Izraelu i USA - zdecydowanie wolę Izrael, było dużo kontroli, ale wszystko bardzo grzecznie i delikatnie, cały czas przepraszali przypominając że chodzi o moje bezpieczeństwo.

    I nigdzie na świecie nie czułem się tak bezpiecznie jak po północy w Jerozolimie - co chwilę trzyosobowy patrol z bronią automatyczną.

    Pamiętam, jak w czasach głębokiego PRLu wracałam z Dworca Wschodniego na Żelazną, piechotą, o pierwszej w nocy, bo nawaliła komunikacja. Było bezpiecznie jak we własnym łóżku, nikt mnie nie napadł, tylko parę razy ZOMO skontrolowało. Teraz nie odważyłabym, się na taką wyprawę. Jednak świadomość, CZEMU są te patrole, trochę psuje obraz sielanki...

    Romek 63
    Participant
    #101979

    Bary otwarte do późna to więcej przemocy w mieście

    http://www.polskieradio.pl/23/266/Artykul/...emocy-w-miescie

    Nawet niewielkie wydłużenie godzin, o których zamykane są bary i puby, zwiększa liczbę przpadków użycia przemocy.

    Obliczyli to naukowcy z Norwegii, o czym informują w piśmie "Addiction".

    Wydłużenie - nawet o godzinę - czasu pracy barów przekłada się na konkretny wzrost liczby przypadków użycia przemocy w weekendy - obliczyli naukowcy z Norwegii. To znaczy, że w samej Norwegii w skali roku na każde sto tysięcy osób dochodzi do 20 nadprogramowych przypadków użycia przemocy (zgłoszonych na policję w weekendy w centrach miast, od godz. 22:00 wieczorem a 5:00 rano). To wzrost mniej więcej 17-procentowy w stosunku do sytuacji, w której bary nie wydłużyłyby czasu swojej pracy.Autorzy analizy sugerują, że podobna zmiana może następować w obie strony - że zamykanie barów o godzinę wcześniej prowadzi do ograniczenia przemocy w analogicznej skali.

    Match
    Participant
    #101981

    Jaki z tego wniosek? Zdelegalizować wszystko!

    Eviva
    Participant
    #101990

    Jaki z tego wniosek? Zdelegalizować wszystko!

    Zaraz zdelegalizować. Wystarczy dobrze przypilnować.

    Romek 63
    Participant
    #101991

    A może po prostu wystarczyłoby zamykać knajpy np. o 24.00 jeśli nie było jakiejś wcześniej umówionej grupowej imprezy. Oczywiście z wyjątkiem tych na dworcach, lotniskach i stacjach benzynowych 😉

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 87 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram