Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Zombie jako zagrożenie dla ludzkości

Zombie jako zagrożenie dla ludzkości

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 21 total)
  • Author
    Posts
  • fluor
    Keymaster
    #4919

    Zgodnie z badaniami kanadyjskich matematyków inwazja zombie mogłaby doprowadzić do zniszczenia ludzkiej cywilizacji o ile nie zostałaby szybko i stanowczo zdławiona w zarodku...

    [more]

    Dołączona grafika

    foto: Joel Friesen

    Raport zamieszczony na stronach BBC jest oparty na publikacji "Infectious Diseases Modelling Research Progress" (Postępy w rozwoju modeli rozprzestrzeniania chorób zakaźnych).

    Zombie to określenie dla ożywionych trupów, postaci znanych z filmów, gier i książek, które są w stanie zarażać innych ludzi poprzez ugryzienie. Dlaczego jednak interesują się nimi naukowcy?

    W pewnych aspektach plaga zombie przypomina rozwój epidemii wirusowych, a jej poznanie może być pomocne w modelowaniu nieznanych jeszcze zagrożeń dla ludzkiej populacji na Ziemi.

    Jakie praktyczne wnioski?

    Strategia na wyłapanie lub wyleczenie zombie odroczy tylko nieuniknione. Jedyną nadzieją ludzkości w starciu z plagą jest... atak. "To kluczowe, aby zombie zostali szybko spacyfikowani, inaczej będziemy w wielkich opałach."

    Profesor Neil Ferguson, epidemiolog i jeden z doradców brytyjskiego rządu zwrócił uwagę, że praca może się odnosić także do niektórych chorób zakaźnych: "Żadna z nich dotychczas nie spowodowała ofiar śmiertelnych ani zachorowań na szeroką skalę, ale znamy trudne do zwalczenia grzybicze infekcje."

    Dla potrzeb naukowych założono, że zombie poruszają się powoli (co nie jest prawdą w wielu ostatnich filmach o zombie).

    Źródło: SCIFI Wire[/more]

    Jamjumetley
    Participant
    #76583

    W temacie - jakie są twoje szanse na przetrwanie apkalipsy zombie: Quiz.

    Mój wynik: 60% 😀

    Barusz
    Participant
    #76587

    Tak naprawdę, to wiadomo, że "zombie" to przykrywka, a naukowcy zwyczajnie naoglądali się odcinków ST z Borg i przygotowują się do odparcia tego właśnie zagrożenia.:lol:

    Lo'Rel
    Participant
    #76588

    37 %, no to chyba po mnie 😛

    Zuza
    Participant
    #76590

    43%... ale jeśli uda nam się wdrożyć w życie nasze plany, to 67% ;>

    Pitmistrz
    Participant
    #76591

    Zależnie od okoliczności 52% lub 78%.Czyli teoretycznie dam radę. 🙂

    fluor
    Keymaster
    #76592

    Zuza: budujecie bunkier? 😉

    Zuza
    Participant
    #76595

    Rozważamy przeprowadzkę na wieś, po weekendzie robimy zakupy, więc znowu będzie zapas żywności w domu, a Markowi się marzy wiatrówka - da sie podciągnąć pod "broń palna" 😛

    Silver Phoenix
    Participant
    #76596

    40 %. Za mało instynktu samozachowawczego, za dużo chęci pomocy....Cała nadzieja w Milli 😉

    Coen
    Participant
    #76599

    38%Wole smoki...

    biku1
    Participant
    #76600

    Podobnie jak Zuza wyszło 43%. Choć czasami miałem dwie odpowiedzi które wybrałbym "równorzędnie" tyle, że tu mamy quiz jednokrotnego wyboru więc trzeba było coś wybrać. 🙁

    fluor
    Keymaster
    #76601

    Gdy zombie atakują nie ma czasu na wahanie ;)Mi też wyszło 40% chociaż nie miałem zamiaru bawić się w supermena...

    Lakme
    Participant
    #76606

    71% ...Żeby miec 100% trzeba chyba być terminatorem 😀

    Zuza
    Participant
    #76607

    Wystarczy sprawnym fizycznie egoistą-paranoikiem, który ma w domu zapasy broni i żarcia na wypadek wojny 😀

    Jamjumetley
    Participant
    #76610

    Wystarczy sprawnym fizycznie egoistą-paranoikiem, który ma w domu zapasy broni i żarcia na wypadek wojny 😀

    Ale taki przetrwa i to się liczy 😉

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 21 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram