Forum Trek.pl Newsy Star Trek Zoe Saldana waha się - Spock czy Kirk?

Zoe Saldana waha się - Spock czy Kirk?

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 48 total)
  • Author
    Posts
  • Aved
    Participant
    #73434

    Spock najpierw zarzuca Kirkowi oszustwo, a zaraz potem sam dopuszcza się oczustwa na rzecz swojej panienki - to niespockowo.

    widocznie to było logiczne 😛

    Lo'Rel
    Participant
    #73435

    Spock nie oszukał, jedynie zmienił jej przydział, co najwyżej wykorzystał znajomość z Uhurą. Eviva, co ci przeszkadza w niej? Że dostała charakter? Oczywiście twórcy powinni pamiętać jak wielką postacią symboliczną była Uhura w TOSie, dlatego nie powinni robić z niej narwanej nastolatki, wyrazisty charakter owszem, ale nie rozchwiana emocjonalnie kobitka.

    Kamil
    Participant
    #73443

    Mi by to zalatywało kimś takim jak Hoshi Sato w In a Mirror, Darkly z 4 sezonu Entka. Byłoby to co najmniej głupie i niepotrzebne.

    Też mi tak ta nowa Uhura zalatuje. Moim zdaniem bezczeszczą orginał a to w złym guście :grozba:

    rupilius
    Participant
    #73445

    skoro następny w kolejce jest Kirk to chętnie bym się załapał na tą rolę 😉

    Eviva
    Participant
    #73446

    Spock nie oszukał, jedynie zmienił jej przydział, co najwyżej wykorzystał znajomość z Uhurą. Eviva, co ci przeszkadza w niej? Że dostała charakter?

    Według mnie charakter miała i wcześniej i nie to mi przeszkadza. A taka zmiana przydziału jest oszustwem, dokonanym na czyjąś niekorzyść, bo ktoś, kto dostał bardziej prestiżowy przydział na Enterprise, z powodu kaprysu Uhury i nieuczciwości Spocka został pokrzywdzony. To Ci umknęło?

    Jamjumetley
    Participant
    #73450

    Według mnie charakter miała i wcześniej i nie to mi przeszkadza. A taka zmiana przydziału jest oszustwem, dokonanym na czyjąś niekorzyść, bo ktoś, kto dostał bardziej prestiżowy przydział na Enterprise, z powodu kaprysu Uhury i nieuczciwości Spocka został pokrzywdzony. To Ci umknęło?

    Ale Spock wyraźnie powiedział, że mimo iż była jedną z najlepszych studentek nie dostała przydziału, żeby to nie wyglądało na prywatę. Poza tym niekoniecznie ktoś stracił przydział na Enterprise.

    Eviva
    Participant
    #73453

    Ale Spock wyraźnie powiedział, że mimo iż była jedną z najlepszych studentek nie dostała przydziału, żeby to nie wyglądało na prywatę. Poza tym niekoniecznie ktoś stracił przydział na Enterprise.

    Zatem powinien się tego trzymać. A jest rzeczą logiczną, że kogoś zastąpiła i że ten ktoś musiał zająć jej miejsce na Faragout. Gdybym to ja była tym kimś, znienawidziłabym ich oboje do śmierci za takie świństwo.

    Jamjumetley
    Participant
    #73457

    Zatem powinien się tego trzymać. A jest rzeczą logiczną, że kogoś zastąpiła i że ten ktoś musiał zająć jej miejsce na Faragout. Gdybym to ja była tym kimś, znienawidziłabym ich oboje do śmierci za takie świństwo.

    Dlaczego logiczną, że kogoś zastąpiła? Enterprise ma ograniczenie co do ilości załogi, ale jak już mówimy o logiczności, to chyba nie brakowało pustych kajut, ani systemy podtrzymywania życia nie były przeciążone. Jedna osoba różnicy nie robi.

    Aved
    Participant
    #73458

    Zatem powinien się tego trzymać. A jest rzeczą logiczną, że kogoś zastąpiła i że ten ktoś musiał zająć jej miejsce na Faragout. Gdybym to ja była tym kimś, znienawidziłabym ich oboje do śmierci za takie świństwo.

    Dlaczego logiczną, że kogoś zastąpiła? Enterprise ma ograniczenie co do ilości załogi, ale jak już mówimy o logiczności, to chyba nie brakowało pustych kajut, ani systemy podtrzymywania życia nie były przeciążone...

    Bo musieli już przedtem mieć kogoś za oficera-łącznościowca. Przecież nie polecieliby z pustym miejscem na mostku, nie?

    Eviva
    Participant
    #73464

    Własnie. I tenże oficer poszedł na prestiżowo gorsze miejsce, bo Spockowi podobały się oczy Uhury (i co tam jeszcze). Nie ma w tym żadnej logiki, jest za to zwykłe kumoterstwo.

    Jamjumetley
    Participant
    #73467

    Bo musieli już przedtem mieć kogoś za oficera-łącznościowca. Przecież nie polecieliby z pustym miejscem na mostku, nie?

    Własnie. I tenże oficer poszedł na prestiżowo gorsze miejsce, bo Spockowi podobały się oczy Uhury (i co tam jeszcze). Nie ma w tym żadnej logiki, jest za to zwykłe kumoterstwo.

    Nie oglądaliście uważnie. Uhura nie była pierwotnie oficerem łącznościowym. Jakiś porucznik mówi, że nie jest w stanie rozróżnić Vulcańskiego i Romulańskiego, na co Pike zwraca się do Uhury, która dopiero co przybiegła na mostek z Kirkiem i McCoyem, żeby kolesia zastąpiła i jej nakazuje skanować częstotliwości.

    Eviva
    Participant
    #73470

    WsZystko jedno, czym była! Ważne, że skoro istnial grafik przydziałów, to ona musiała kogoś zastąpić, a ktoś inny musiał pójść na jej miejsce na Faragouta. Inaczej na jednym okręcie byłaby superata, a na drugim manko na jedną osobę, to chyba jasne.

    Jamjumetley
    Participant
    #73471

    WsZystko jedno, czym była! Ważne, że skoro istnial grafik przydziałów, to ona musiała kogoś zastąpić, a ktoś inny musiał pójść na jej miejsce na Faragouta. Inaczej na jednym okręcie byłaby superata, a na drugim manko na jedną osobę, to chyba jasne.

    To tylko jedna z możliwości. Równie dobrze Uhura mogła dostać nadprogramowy przydział (nie powiesz mi, że kogoś wywalili ze statku, by zwolnić miejsce np. dla Kirka, który nie miał w ogóle lecieć). Na innym statku może być po prostu o jedną osobę mniej. Ktoś mógł też wręcz w związku z jej przeniesieniem awansować na liście i wskoczyć na wolne miejsce.

    rupilius
    Participant
    #73472

    Własnie. I tenże oficer poszedł na prestiżowo gorsze miejsce, bo Spockowi podobały się oczy Uhury (i co tam jeszcze). Nie ma w tym żadnej logiki, jest za to zwykłe kumoterstwo.

    ani nazwa statku Enterprise ani załoga legendarną jeszcze nie była, więc jaki prestiż?

    Eviva
    Participant
    #73476

    ani nazwa statku Enterprise ani załoga legendarną jeszcze nie była, więc jaki prestiż?

    Bo Uhura wyraźćnie to podkreśliła: Enterprise był najlepszym statkiem i dlatego chciała służyć właśnie na nim. nie był sławny, ale był to po prostu najbardziej wypasiony model z tych, które Flota miała do dyspozycji.

    To tylko jedna z możliwości. Równie dobrze Uhura mogła dostać nadprogramowy przydział (nie powiesz mi, że kogoś wywalili ze statku, by zwolnić miejsce np. dla Kirka, który nie miał w ogóle lecieć).

    Co innego pasażer, który właściwie został przemycony na pokład, a co innegop oficjalny przydział. Nie próbuj na siłę szukać usprawiedliwienia dla Spocka, bo to się robi trochę żałosne.

    Na innym statku może być po prostu o jedną osobę mniej. Ktoś mógł też wręcz w związku z jej przeniesieniem awansować na liście i wskoczyć na wolne miejsce.

    Ciekawa teoria. Fajnie byłoby sprawdzić, czy podobnie by było, np, na zwykłym morskim okręcie wojennym. I co by na to powiedziało dowództwo.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 48 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram