Forum Fantastyka Star Trek Znane są już fragmenty fabuły Star Treka XI

Znane są już fragmenty fabuły Star Treka XI

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
 • Author
  Posts
 • Cross
  Keymaster
  #4124

  W Anglii można było zobaczyć 20-minutowy fragment najnowszego pełnometrażowego filmu z serii "Star Trek". Widzowie opisali swe wrażenia w internecie:

  Przyszły dowódca załogi, Kirk (Chris Pine), jest na razie żądnym emocji, nieokrzesanym kadetem Kosmicznej Akademii. Bohater pragnie dostać się na misję kosmiczną, ale jego prośba zostaje odrzucona z powodu nagannego zachowania. Pomocną dłoń wyciąga ku Kirkowi doktor McCoy (Karl Urban), który może zabrać na pokład osobę wymagającą lekarskiej opieki. Medyk zaraża przyjaciela niegroźnym wirusem.

  Tymczasem Pavel Chekov (Anton Yelchin) ogłasza załodze, że na planecie Vulcan doszło do katastrofalnej w skutkach elektrycznej burzy i Enterprise powinien wyruszyć na pomoc mieszkańcom. Kirk zauważa, iż opis burzy jest łudząco podobny do ataku Romulanów, do którego doszło w dniu jego narodzin. Bohater stara się ostrzec dowodzącymi Enterprise kapitana Pike'a oraz jego zastępcę Spocka (Zachary Quinto).

  Spockowi nie podoba się niesubordynacja Kirka, więc teleportuje go w nieznane miejsce. Tam kadet spotyka... Spocka, tyle że starego (Leonard Nimoy). Ten informuje go, iż cofnął się w czasie, by udzielić Kirkowi kilku niezbędnych porad i informacji, a tym samym zmienić bieg historii. Kirk powróci na statek, by wkrótce wyruszyć na planetę Vulcan. Niestety, jego misja ratunkowa nie powiedzie się. Razem ze swoim towarzyszem Sulu (John Cho) zostanie w ostatniej chwili ocalony przed śmiercią.

  Źródło: http://www.filmweb.pl/J+J+Abrams+ujawnia+t...2,News,id=47416

  Mar
  Participant
  #65018

  No, no. Zapowiada się ciekawie. Już się nie mogę doczekać 🙂

  Lo'Rel
  Participant
  #65022

  Brzmi nie najgorzej, zobaczymy co będzie dalej.

  Dalek
  Participant
  #65023

  Szczerze to brzmi jak odcinek voyagera o podróżach w czasie, a tamte były może i efektowne, ale fabularnie słabe. Wszystko co się tyczy zabaw z czasem jest niebezpieczne, może się anrodzić kupa błędów logicznych. pzoa tym to dośc ania zagrywka pdo publiczkę.

  Spockowi nie podoba się niesubordynacja Kirka, więc teleportuje go

  Czy tak zachowuje się oficer floty? Czemu nie przeniesli Kirka do celi? Czy tak zachowuje się wolkan bez emocji?

  Jakiś nędzy plot device.

  Cross
  Keymaster
  #65026

  Też się obawiam, że przez to całe "poszerzanie targetu" powstanie kompletnie nietrekowy gniot. Powyższe fragmenty zapowiadają na razie tylko jakąś kosmiczną przygodówkę... 😐

  Lo'Rel
  Participant
  #65028

  Bo to będzie nietrekowy film, co do tego nie ma złudzeń. Nietrekowy w odniesieniu do Treka jakiego znamy. Nie wiadomo czy gniot, to się okaże.

  fluor
  Keymaster
  #65032

  Przypomnijcie sobie ST:IV 😉

  Barusz
  Participant
  #65040

  Spockowi nie podoba się niesubordynacja Kirka, więc teleportuje go

  Czy tak zachowuje się oficer floty? Czemu nie przeniesli Kirka do celi? Czy tak zachowuje się wolkan bez emocji?

  Jakiś nędzy plot device.

  "...a pytanie brzmi: którą ze swoich połówek wybierze" i dlaczego - jeżeli zobaczymy czemu Spock zdecydował w pewnym momencie życia stać się "najbardziej wolkańskim z Wolkan" i co pchnęło go do tej decyzji i jeżeli uda się to wiarygodnie i ciekawie pokazać, to super, to to jest super pomysł 😉

  Lo'Rel
  Participant
  #65049

  Czy tak zachowuje się wolkan bez emocji?

  Spock to w połowie człowiek, a to doskonała furtka do ukazania jego podwójnej osobowości. Rzeczywiście to może się okazać doskonałym wątkiem filmu. Tak samo doskonałym wątkiem może okazać się przemiana młodych, narwanych kadetów w dojrzałych oficerów. Tylko temat jest delikatny i łatwo można zrobić z tego słaby filmik.

  Anonymous
  Guest
  #65059

  Akurat Kirk miał ciągle inklinacje do niesubordynacji, więc nie jest to nic nowego. Ale zapowiada się ciekawie. Opis jedno a rzeczywistość swoje. Pamiętam taki odcinek gdzie Spock cofa się za pomocą Władcy czasu do swojego dzieciństwa i pomaga samemu sobie zapanować nad ludzką złością na rówieśników wytykających go palcami i szkalujących za mieszane pochodzenie. Było to trekowe więc może i kolejne cofnięcie Spocka może być trekowe. Pożyjemy, zobaczymy, ocenimy.

  Astral
  Participant
  #65142

  Film może być godny uwagi. Pewnie pójdę do kina. Ale jak patrze na załogę Enterprise w swoich mundurach to mi się śmiać chce ;]. Swoją drogą dlaczego nie zrobią filmu o wojnie z dominium.

  Lo'Rel
  Participant
  #65143

  Bo w wojnie Dominium już wszystko zostało powiedziane. Cztery sezony to wystarczająco dużo by opowiedzieć historię wojny. A że do kina pójdę na film to oczywiste jak słońce za dnia.

  Astral
  Participant
  #65163

  Ale wiesz chodzi mi o to ,że np. ja chciałbym w filmie o Star Treku zobaczyć jakąś naprawdę fajną bitwę nie statek vs statek tylko tam kilkanaście vs kilkanaście z obecną techniką efektów specjalnych ,a temat wojny z Dominium by do tego pasował.

  Lo'Rel
  Participant
  #65168

  Ale kręcenie Treka wyłącznie dla efektów specjalnych to nieporozumienie, potrzeba jeszcze dobrej historii. Powtórka z rozrywki to chyba nie to. Swoją drogą polecam Zemstę Sithów - efekty fenomenalne. Czego nie da się powiedzieć o scenariuszu, a szkoda, bo potencjał ogromny na dramatyzm.

  Zarathos
  Participant
  #65169

  W sumie jedyne, co mi w scenariuszu nie pasuje, to Romulanie. Od TOS do ENT'ka i Nemezis (poza VOYem) romulanie w ten czy inny sposób mieszali. Pomijam już łamanie kanonu, ale nie można było wstawić ciekawszej rasy za wroga? Tholian na przykład?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram