Forum Trek.pl Newsy Star Trek Znamy projekt Enterprise F

Znamy projekt Enterprise F

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 37 total)
  • Author
    Posts
  • Piotr
    Keymaster
    #6235

    Zakończył się konkurs "Zaprojektuj następny Enterprise" organizowany przez Cryptic Studios, CBS i Intel. Nowy okręt ma pojawić się w grze Star Trek Online, więc powinna być to informacja interesująca tylko graczy, ale tak nie jest. Zgodnie z zapowiedzią nowa jednostka wejdzie do kanonu Star Treka jako USS Enterprise NCC-1701-F - nie wiadomo jednak nic o możliwości pojawienia się go w filmach czy serialach.

    Projekt prezentujemy w dalszej części. Jego autorem jest Adam Ihle.

    [more]

    Dołączona grafika

    Źródło: Star Trek Online[/more]

    Barusz
    Participant
    #98060

    Sovek, tylko z dziurą w szyi (z rozdwojoną szyją). W ogóle głupio wygląda to, że gondole prawie dotykają tej głównej części.Ja bym na pół ceny lepszy wymyślił ;] [Żart, ale nie do końca ;)]

    perekel
    Participant
    #98061

    Dla mnie może być, choć też bym ciutkę inaczej go zaprojektował. 😎

    Jamjumetley
    Participant
    #98064

    Rozdwojony pylon akurat bardzo mi się podoba. Troszeczkę a la klasa Oberth. Gorzej jest z resztą. Proporcje są moim zdaniem do niczego. Nie potrafię tego wyrazić słowami, ale równowaga jest zachwiana. Zwróćcie uwagę na profil okrętu. Kadłub jest zdecydowanie zbyt duży w stosunku do spodka. Gondole doczepione "na odwal". No i ten "kołnierz" wokół deflektora... Zdecydowanie nie w moim typie. Przy Enterprise-E trochę przystopowano też ze stopniowym wzrostem kolejnych imienników. Czy musimy iść w kierunku budowy coraz większych machin? Jakieś kompleksy? 🙂 To żem sobie ponarzekał 😛

    Najbardziej podobają mi się dwa poniższe:

    Dołączona grafika

    Dołączona grafika

    Pierwszy ma coś z E ale jednocześnie się od poprzednika różni. Ten drugi chyba niestety odpada, gdyż za bardzo przypomina Enterprise-J (bardziej pasowałby na H albo I).

    Może zabawimy się we własne projekty eFki? 🙂

    Lo'Rel
    Participant
    #98069

    Ten okręt jest obrzydliwy. Nieproporcjonalny, przekombinowany, rozkraczony, po prostu brzydki.Moje pierwsze skojarzenie to jakiś nieudany refit galaxy albo excelsior. Nie wiedzę w nim nic ładnego, jest do bani. Jeśli to ma być flagowy okręt, kanon Star Treka, to ręce mi opadają. Enterprise powinien zachwycać, nie odstraszać. Powinien być elegancki i szybki. Zawsze było tak, że Entek oddawał designem epokę w której go zaprojektowano. Ten wygląda jak zmutowany kleszcze z rozpłaszczoną głową.

    Lepszy jest chociażby ten: KLIK i zdecydowanie pierwszy który zamieściłeś Jamjumetley

    To nie jest zły pomysł na nasz własny mały konkurs. Sam już teraz mogę sypnąć paroma pomysłami. Musiałbym pokopać w moim archiwum.

    Diabeu
    Participant
    #98083

    Lo'Rel- ten co dałeś w linku mnie się kompletnie znowu nie podoba, strasznie kanciaste kształty, takie spartańskie.Enterprise nowej generacji moim zdaniem powinien być jak najbardziej gładki i opływowy. Ten co wchodzi do kanonu nie jest zły, zresztą on pochodzi zapewne z oryginalnej linii czasowej, więc w tej nowej nie będzie musiał wyglądać tak samo, o ile w ogóle do tak odległych czasów dojdą twórcy nowych filmów/seriali/powieści :PI zgadzam się, ten pierwszy od Jamjumetley jest najelegantszy, najpiekniejszy.

    Match
    Participant
    #98084

    Ładny, tylko że za bardzo przypomina Excelsiora - widać na czym autor się wzorował.I nie wchodzi do kanonu, bo nie będzie go w serialu.A już na pewno nie w "The Cage" 😛

    zarathos1
    Participant
    #98086

    Szkoda, że nie wygrało Fuzzyprice LINK. Wyszło skrzyżowanie Obertha z Excelsiorem. Kanon kanonem, ale ta paskuda dla mnie nigdy nie będzie Enterprice F.

    Lo'Rel
    Participant
    #98087

    Kanon kanonem, ale ta paskuda dla mnie nigdy nie będzie Enterprice F

    O właśnie!

    Zarathos, twój typ też jest świetny i zdecydowanie w czołówce, natomiast ten co ja zaproponowałem, owszem, wymagałby kilku poprawek, ale sam pomysł na design jest fajny, charakterystyczny. Ten wygląda jak zlepek elementów różnych klas, do tego poskładanych ewidentnie pod wpływem alkoholu.

    Coen
    Participant
    #98089

    Ja tam nie narzekam, ten Entek F pięknie by wyglądał w celowniku mojego Drapieżnego Ptaka:) Nawet już widzę błędy konstrukcyjne i słabe punkty - owe mocowania spodka do maszynowni. Owszem, są dwa, ale dwie dobrze wymierzone salwy powinny skutecznie zdołać rozłupać okręt na dwoje.Do tego ładne ograniczenie strefy ostrzału od spodu poprzez kopułowaty miast elipsowatego spodek..Nie no, miodzio:)Tak więc nie macie się o co martwić, niedługo będzie potrzebny Enterprise G 🙂

    Lo'Rel
    Participant
    #98090

    Zrób to, zrób to 🙂 To chyba pierwszy Enterprise który lepiej będzie się prezentował w kawałkach. A ten ogromny deflektor? Sam się prosi by potraktować go jak tarczę strzelniczą. 😀

    Coen
    Participant
    #98093

    Lepszy numer - na jego środku są wyrzutnie torped. A jak to mawiał Wołodia - W torpedy lepiej nie pukać

    Lo'Rel
    Participant
    #98095

    Byłaby to piękna eksplozja. Będzie to nauczka dla projektantów Floty w XXV wieku.

    I. Thorne
    Participant
    #98096

    A ja uważam, że w ogóle nie powinno być Entka F w tych czasach. Popatrzmy kiedy był ten z literką J, jak tak szybko będą robic nowe to jak zachowają kanon? Sto lat olewania tej nazwy?A tak na margenesie co zrobią z Enterprisem E? Nie mogę się doczekać wieści kto go zniszczył :>

    zarathos1
    Participant
    #98100

    Coen, jeżeli E-F nie będzie dowodził Riker, a za sterami siedziała Troi, to masz marne szanse z BoPem. Chociaż akurat ten raz nie miał bym nic przeciwko małemu bum zrobionemu Oberhprice.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 37 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram