Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Sesja RPG zmiany w nowej bitwie

zmiany w nowej bitwie

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 451 total)
  • Author
    Participant

No a myślisz ze dla kogo jest zarezerwowany ten Vor'Cha C ?:)

Reyden
    Participant

Możliwy sklad floty fedziów

Defiant – 3 sztuki

z maskowaniem czy bez ❓

Tazman
    Participant

Coen co do floty federacji i Klingońskich to przesadziłeś z ilościami a poza tym 3 Negh'Var i jeden Sovek, i jescze za dużo jednostek bierzesz pod uwagę okrętów których nie ma we flocie np 3 promki ja to widział bym tak:Akira - 4 sztukiAmbassador – 6 sztukAchilles – 2 sztukiCentaur - 10 sztukConstellation – 5 sztukDefiant – 4 sztukiExcelsior B – 12 sztukExcelsior / Lakota – 2 sztuki ( Jedna zarezerwowana )Freedom – 10 sztukGalaxy - 2 sztukaGalaxy Uprated – 2 sztukiGryffin – 18 sztukIntrepid – 6 sztukMiranda – 20 sztukNebula + Moduł Bojowy - 2 sztukiNebula Uprated – 3 sztuki New Orleans – 10 sztukNiagara – 10 sztukNorwey – 16 sztukNova – 14 sztukOberth – 30 sztukPrometheus – 1 sztukaSabre – 32 sztukiSovereign – 1 sztukaSovereign Uprated - 1 SztukaStemrunner – 10 sztukCo ty na to, nie ma sensu wrzucać do walki zbyt dużego zróżnicowania jednostek.

Coen
    Participant

No, ok, dwa Sovki, nie ma sprawy, ale w kwestii promków to nie masz racji. One były prototypami w 2375 roku, ale teraz jest koło 2377 wiec juz weszły w sklad floty. Co do ilosci np. Akir to 5 000 dzielone przez 1 530 daje 3 sztuki, wiec dlatego wpisalem 3

A, i czemu wywaliles jedna z moich ulubionych klas u fedziow czyli klase Centaur?

Tazman
    Participant

A, i czemu wywaliles jedna z moich ulubionych klas u fedziow czyli klase Centaur?

Upsss. omyłkowo poprawiam ale nie tak dużo

Coen
    Participant

Jak mówiłem liczbe wszystkich ustalałem dzielac 5000 przez ich ogolna siłe a 5000 na 155 daje 32.

Qbah
    Participant

No to i ja:K'T'Inga R3 / IKC May'DujOh yeah... Drzyjcie Fedki 8) 😈

Tazman
    Participant

Jak mówiłem liczbe wszystkich ustalałem dzielac 5000 przez ich ogolna siłe a 5000 na 155 daje 32.

Ale trochę za dużo jednostek, ilościowo trzeba ograniczyć, kto wykorzysta tyle jednostek nawet jak jedna na turę zostanie zniszczona, nie ma sensu wystawiać setek okrętów.

Anonymous
    Guest

Tazman, spokojnie. :). Powiedzmy, dziesięciu zwolenników GW zechce brać udział w bitwie. Pięciu z nich chce latać Promkami. I tutaj przychodzi z pomocą wyliczenie Coena: nie ma mowy, we flocie mogą być maksymalnie 3 okręty klasy Prometheus...Dwaj pozostali muszą sobie szukać czegoś innego. On po prostu podał przeliczenia dla wszystkich klas. I tyle. Fakt, że ilościowo to wygląda imponująco, ale już ja widzę, jak Wy wszyscy pakujecie się na Centaury...To są po prostu górne ograniczenia ilości okrętów danej klasy w bitwie. I tak pewnie każdy będzie latał na czym innym, no ale... Aha, nadal stara zasada: jeden dowódca - jeden okręt. Żeby ktoś się czasem nie rozpędził i nie zaczął dowodzić dziewięcioma Intrepidami... 🙂

Tazman
    Participant

To w nowej bitwy zajdą zmiany:

Moc głównej broni pokładowej Klingonów / Federacji ( Zrobione )

Ograniczenie Ilości jednostek ( Zrobione )

Moc Torped Trikobaltowych ( Do modyfikacji )

Wytrzymałość kadłubów ( Do modyfikacji )

Problem manewrowości okrętów ( Do modyfikacji )

Wprowadzenie klas torped fotonowych Federacji ( Zrobione )

Co jeszcze powoli musimy się zacząć przygotowywać bo flota rośnie w siłę ( Nie liczyć tragicznego losu USS Hope ) i jeszcze trochę i z BORG tylko TC Zostanie na polu bitwy 😈

Anonymous
    Guest

Ładne tylko... On sam wystarczy, żeby nas rozjechać. No, mam nadzieję, że się mylę...:)Aha, jeśli chodzi o broń pokładową jednostek klingońskich...Czy ktoś może mi wyjaśnić taki motyw?Reyden podał wczoraj link do moda do BC, dodającego okręty. Wśród nich była Vor'Cha X. Czym to bydlę strzelało? Jak poczęstowałem Galaxy jedną pełną salwą (disruptory+torpedy)...Okręcik miał kadłub na mniej niż 50 %. Pytam, bo pojęcia nie mam, z czego ja grzałem...A Vor'Cha Xv1 jest jeszcze ciekawsza: dosłownie po jednej salwie Galaxy odpadł. Sovek nawet nie zdążył raz strzelić...Pytam ja się...Jak sądzicie, co to może być? Pierwszy raz widziałem, żeby Vor'Cha miała taką siłę ognia...

Coen
    Participant

Wolf: z tego co wczoraj rozmaiwalismy uwazam ze uzbrojenie bylo wykonane w podobnej technologi co torpedy transfazowe fedziów. A co pisało przy torpedach na tym VCX? Zwykłe Adv. Foton?

Co do manewrowosci to proponuje tak:

Zwrotnosc od 1 - 5000: moze sie obrucic o 90 stopni

Zwrotnosc od 5000 - 10000: moze o 180 stopni

Zwrotnosc od 10000 - 15000: moze o 270 stopni

Zwrotnosc powyżej 15000: moze sie obrucic o 360 stopni i wiecej

Teraz kwestja wymanewrowywania torped

Trikobaltówki:

Zwrotnosc 250 - 500: mozna wymanewrowac 25% tych torped

Zwrotnosc 500 - 750: mozna wymanewrowac 50% tych torped

Zwrotnosc 750 - 1000: mozna wymanwrowac 75% tych torped

Zwrotnosc powyzej 1000: mozna wymanewrowac wszystkie

Inne torpedy:

Zwrotnosc 3000 - 8000; mozna wymanewrowac 25% torped

Zwrotnosc 8000 - 12000: mozna wymanwrowac 50% torped

Zwrotnosc 12000 - 18000: mozna wymanewrowac 75% torped

Zwrotnosc powyzej 18000: mozna wymanewrowac wszystkie torpedy

Anonymous
    Guest

"Advanced Photon SB" . Tak się toto nazywało, wyglądały jak te z K'Vort'a.

Tazman
    Participant

Inne torpedy:  

Zwrotnosc 3000 - 8000; mozna wymanewrowac 25% torped

Ja bym dał od 2000 😉

Reyden
    Participant

Reyden podał wczoraj link do moda do BC, dodającego okręty. Wśród nich była Vor'Cha X. Czym to bydlę strzelało? Jak poczęstowałem Galaxy jedną  pełną salwą (disruptory+torpedy)...Okręcik miał kadłub na mniej niż 50 %. Pytam, bo pojęcia nie mam, z  czego ja grzałem...A Vor'Cha Xv1 jest jeszcze ciekawsza: dosłownie po jednej salwie Galaxy odpadł. Sovek nawet nie zdążył raz strzelić...Pytam ja się...Jak sądzicie, co to może być? Pierwszy raz widziałem, żeby Vor'Cha miała taką siłę ognia...

a walczyłes przeciwko Sferze borg ??

Z tą sferą to nawet 10 takich vorcha X miało by problemy

bydle tak szybko sie regeneruje ( Sfera Prime to pikus przy niej )

Jak statki 8472 ( bardzo słabe w modzie ) sobie nawet z na nie poradzą

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 451 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram